Polski Portal Morski
Bez kategorii

Morskie przejście graniczne w Łebie także dla ruchu osobowego i towarowego

Ruch w morskim przejściu granicznym w Łebie zostanie rozszerzony o ruch osobowy i towarowy – wynika z projektu nowelizacji rozporządzenia, którego założenia opublikowano w czwartek w wykazie prac legislacyjnych rządu.

Projekt nowelizacji rozporządzenia w sprawie ustalenia morskich i stałych lotniczych przejść granicznych oraz ruchu dozwolonego przez te przejścia zakłada zmianę rodzaju ruchu w morskim przejściu granicznym w Łebie poprzez rozszerzenie go także na ruch osobowy i towarowy.

Po zmianach nie będzie obowiązywało ograniczenie przynależności bandery oraz klasyfikacji statku.

„Umożliwi to podejmowanie nowych form działalności portowej w związku z planowanymi inwestycjami budowy baz serwisowych dla farm wiatrowych na Bałtyku” – napisano w wykazie prac legislacyjnych.

W projekcie zaproponowano także zmianę porządkową, która dotyczy uchylenia przepisu wskazującego niefunkcjonujące już morskie przejście graniczne w Międzyzdrojach.

Planowany termin przyjęcia projektu przez Radę Ministrów to przełom pierwszego i drugiego kwartału 2024 r.

W Polsce działa 19 morskich przejść granicznych: Darłowo, Dziwnów, Elbląg, Frombork, Gdańsk-Górki Zachodnie, Gdańsk-Port, Gdynia, Hel, Jastarnia, Kołobrzeg, Łeba, Mrzeżyno, Nowy Świat, Nowe Warpno, Szczecin, Świnoujście, Trzebież, Ustka i Władysławowo.

źródło: PAP / fot. Urząd Morski w Gdyni

Zobacz podobne

 Pierwszy od dwóch lat tankowiec z ropą wkrótce wyruszy do Europy

BS

Ponad 30 okrętów wojennych NATO i 3,7 marynarzy weźmie udział w największych ćwiczeniach morskich w historii Estonii

PL

Medal Zielonego Feniksa dla Akademii Morskiej w Szczecinie

JJ

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie