Polski Portal Morski
Aktualności Porty

Wycieczkowce ponownie odwiedzą Gdynię

Wycieczkowce robią wielkie wrażenie, głównie ze względu na swoje imponujące rozmiary i luksusowe wyposażenie. Gdynia jest idealnym miejscem, żeby zobaczyć te gigantyczne statki na własne oczy. W tym roku Port Gdynia będzie przyjmować je, aż 41 razy. Pierwszy z nich zobaczymy już w czwartek 2 maja.

Coraz więcej osób decyduje się na spędzenie urlopu na pokładzie luksusowego wycieczkowca. To nie tylko możliwość odpoczynku w komfortowych warunkach, ale także okazja do zwiedzenia wielu różnych miejsc w jednej podróży. Wycieczki morskie stają się coraz bardziej popularne i coraz więcej osób decyduje się na tę formę spędzania wolnego czasu.

1. Kolosalne wycieczkowce wpłyną do Portu Gdynia

Lista wycieczkowców planujących „zahaczyć” o Gdynię w nadchodzącym sezonie turystycznym, została ujawniona przez Port Gdynia na ich stronie internetowej. Jak co roku wzbudza ogromne zainteresowanie wśród miłośników marynistyki. W porcie w Gdyni w tym sezonie spodziewamy się aż 41 wejść statków wielogabarytowych, podczas gdy rok temu było ich tylko o jeden mniej. Zobaczymy w sumie 11 różnych statków. Niektóre z nich odwiedzą Gdynię kilkukrotnie.

2. Jakie statki zobaczymy w gdyńskim porcie?

Sezon rozpocznie się 2 maja wizytą statku AIDADiva o długości 251,89 metra, a zakończy 22 października wizytą AIDAMar o długości 253,22 metra. W Gdyni zobaczymy tego roku zdecydowanie większe wycieczkowce niż w Gdańsku. Największą jednostką będzie Celebrity Silhouette, która mierzy aż 319 metrów długości. Najmniejszym statkiem, jaki zawita do Gdyni, będzie Sirena o długości 181 metrów. Jeden raz, 15 lipca wpłynie do Portu Gdynia – Seven Seas Mariner, o długości 216 metrów.

Pełny harmonogram wejść wycieczkowców do Portu Gdynia dostępny na stronie: Port Gdynia

Źródło: https://www.gdynia.pl/ Fot.: Wikipedia

Zobacz podobne

Ponad 90 proc. przychodów sektora stoczniowego w Polsce tworzą podmioty prywatne

MZ

ORP Błyskawica w obronie konwoju SC-94

BS

Polska jest przygotowana na każdy scenariusz dotyczący Odry

PL

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie