Polski Portal Morski
Aktualności Edukacja Stocznie

Stocznia Remontowa Shipbuilding wyróżniona statuetką „Pracodawca Przyjazny Gdańskiej Szkole Zawodowej”

W Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AmberExpo 16 marca odbyły się Gdańskie Targi Szkół Ponadpodstawowych. Ważnym punktem wydarzenia była gala konkursu „Pracodawca Przyjazny Gdańskiej Szkole Zawodowej”, w trakcie której wręczono nagrody Prezydenta Miasta Gdańska pracodawcom najbardziej zaangażowanym we współpracę ze szkołami branżowymi i technikami. Wśród wyróżnionych znalazła się Stocznia Remontowa Shipbuilding, nieprzerwanie od wielu lat współpracująca ze Szkołami Okrętowymi i Technicznymi Conradinum.

O Stoczni w trakcie gali wypowiedzieli się sami uczniowie. Wypowiedzi te potwierdzają, że wyróżnienie „Pracodawca Przyjazny Gdańskiej Szkole Zawodowej” jest jak najbardziej zasłużone.

Poniżej fragmenty odczytanej na Targach prezentacji:

„Od wielu lat Stocznia ta aktywnie wspiera Szkoły Okrętowe i Techniczne Conradinum w realizacji zadań związanych z praktycznym wykształceniem uczniów. W Stoczni Remontowa Shipbuilding odbywają się zajęcia z przedmiotów zawodowych realizowanych w kształceniu praktycznym, a także praktyki zawodowe dla uczniów kształcących się w różnych zawodach, takich jak technik budowy jednostek pływających, technik mechanik, technik mechatronik, technik elektryk – zarówno w zakresie instalacji przemysłowych, jak i na jednostkach pływających.

Przez cały rok szkolny uczniowie Technikum nr 18 i Branżowej Szkoły I Stopnia nr 18 w Conradinum, mają możliwość uczestniczenia w zajęciach związanych z kształceniem zawodowym praktycznym, takich jak Technologia budowy kadłuba jednostek pływających, Technologia remontu i modernizacji jednostek pływających oraz Użytkowanie urządzeń i systemów mechatronicznych, realizowanych cztery razy w tygodniu (…).

Zajęcia edukacyjne prowadzone są przy użyciu nowoczesnego sprzętu i technologii, a przede wszystkim przy wsparciu wysoko wykwalifikowanych specjalistów pracujących w Stoczni Remontowa Shipbuilding.

Źródło, fot. Remontowa Shipbuilding

Zobacz podobne

Baltic Pipe: podmorski gazociąg dotarł na ląd w Polsce

JJ

Zbigniew Gryglas: w KPO 437 mln euro na morską energetykę wiatrową

KM

Thyssenkrupp Marine Systems oferuje fregatę MEKO A-300 PL w programie Miecznik

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie