Polski Portal Morski
Aktualności Porty

Port Gdańsk na Seatrade Cruise Events w Miami

Port Gdańsk na Seatrade Cruise Events w Miami, światowej stolicy rejsów wycieczkowych. To największe wydarzenie branży, rokrocznie gromadzi tysiące uczestników ze 120 krajów.

Targi Seatrade Cruise Global, po raz pierwszy odbyły się w Nowym Jorku w 1985 r. Do Miami przeniosły się w 1992 roku. A od 7 lat Port Gdańsk jest na nich stałym bywalcem.

W tym roku Port Gdańsk wystawia się wspólnie z takimi portami jak: Helsinki, Kotka, Amsterdam, Antwerpia, Tallinn i Sztokholm – pod szyldem organizacji Cruise Europe.

Port Gdańsk szykuje się na inaugurację sezonu wycieczkowego. Wielkie i ekskluzywne statki pasażerskie będą gościć w porcie aż 62 razy. Pierwsza w tym roku jednostka zacumuje 22 kwietnia przy Nabrzeżu Obrońców Westerplatte. Będzie to Le Bellot pływająca pod francuską banderą, jej długość to 131,4 m. Może przyjąć na swój pokład do 420 pasażerów.

Źródło/fot: Port Gdańsk

Zobacz podobne

Notowaliśmy dynamiczny wzrost liczby spółek w przemyśle stoczniowym – Jerzy Czuczman

Autor

Port Gdynia kontynuuje procedurę wyboru partnera dla Portu Zewnętrznego

KM

Rząd przyjął projekt noweli Prawa wodnego

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie