Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo

Morska Jednostka Rakietowa wystartowała na ćwiczenie Sea Shield 24

Bateryjny Moduł Bojowy Morskiej Jednostki Rakietowej wystartował do Rumunii na międzynarodowe ćwiczenie Sea Shield 24 organizowane przez Forțele Navale Române.

Współdziałanie Morskiej Jednostki Rakietowej z siłami NATO to doskonały przykład interoperacyjności w domenie morskiej.

Sea Shield 24 mają służyć przećwiczeniu działań takich jak: zwalczanie nielegalnych operacji na morzu i rzekach, kontrola morska i rzeczna, akcje poszukiwawczo-ratunkowe na morzu, pomoc okrętowi w niebezpieczeństwie i zabezpieczenie infrastruktury krytycznej.

Morska Jednostka Rakietowa przeznaczona jest do zwalczania (niszczenia, obezwładniania) nawodnych sił okrętowych przeciwnika, osłony głównych Baz Morskich (Punktów Bazowania, Punktów Manewrowego Bazowania) Marynarki Wojennej, rejonów dogodnych do lądowania desantu morskiego oraz ważnych obiektów wojskowych i przemysłowych rozmieszczonych na wybrzeżu. Ze względu na duże możliwości manewrowe oraz dużą skuteczność ognia, MJR odgrywa znacząca rolę w zapewnieniu swobody działania własnych sił okrętowych w akwenie Morza Bałtyckiego. Zdolny jest, we współdziałaniu z głównymi siłami morskimi Marynarki Wojennej, do obrony wybrzeża morskiego, osłony morskiej komunikacji na przybrzeżnych torach wodnych oraz wsparcia działań bojowych Marynarki Wojennej i Wojsk Lądowych w operacjach obronnych.

Źródło Marynarka Wojenna RP

Zobacz podobne

Port Gdańsk: Wolny Obszar Celny ma już 25 lat

KM

Polska chce wprowadzenia limitu cenowego na gaz i   zamrożenia ceny ETS

KM

Baltic Pipe. Tłocznia gazu pod Goleniowem się rozrasta

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie