Polski Portal Morski
Aktualności Środowisko

Niecodzienny gość w Redze. „Nie spotkałem tu jeszcze foki”

Niecodzienny widok we Włodarce koło Trzebiatowa. W czwartek w Redze pojawiła się foka.

– Za rybą poszła albo z ciekawości. – Trochę mnie to rozśmieszyło, bo nie wiedziałam, że w ogóle tak może być, że foka by pływała w Redze. – Widać Reda jest czysta. – Fajnie, że tak się zdarzyło, ale nie wiem czy to dobrze dla foki – mówią mieszkańcy.

Prawdopodobnie foka wypłynęła z Bałtyku w Mrzeżynie, gdzie rzeka wpływa do morza. Ten moment uwiecznił lokalny fotograf Sławomir Skukowski, który wybrał się z aparatem na wieczorny spacer.

– W pewnym momencie zauważyłem, że coś płynie w moją stronę. Z początku myślałem, że to bóbr albo wydra. Przyłożyłem aparat do oka i ku mojemu zdziwieniu patrzę, a to foka płynie w moją stronę. Ona tam pływała. Często tam jestem i w Redze nie spotkałem jeszcze foki, bo jak wiadomo najczęściej to bytują gdzieś nad morzem, nie na plaży – mówi Skukowski.

Foka jest chronionym gatunkiem w Polsce. Obecnie wielkość populacji fok szarych w całym Morzu Bałtyckim wynosi ponad 50 tysięcy.

Rega to rzeka płynąca przez Pojezierze Zachodniopomorskie i Pobrzeże Szczecińskie.

Źródło: Radio Szczecin Fot.: zdjęcie ilustracyjne/Shutterstock

Zobacz podobne

Ruszyła budowa rurociągów wodnych dla elektrowni Grupy Orlen w Grudziądzu

KM

Pomorskie. Sztorm na Bałtyku; silny wiatr i opady deszczu w regionie

AB

Terminal głębokowodny w Świnoujściu. Lokalizacja siłą tego projektu!

Autor

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie