Polski Portal Morski
Aktualności Inne Żegluga

W Kołobrzegu ponownie uruchomiono Portowy Tramwaj Wodny

W Kołobrzegu czwarty rok z rzędu uruchomiony został Portowy Tramwaj Wodny. Jest to kontynuacja działalności atrakcji turystycznej oraz promocja portu morskiego Kołobrzeg jako obiektu turystycznego, a także promowanie turystyki morskiej.

Operatorem tramwaju wodnego jest Arkadiusz Jagielski. Jednostka będzie kursować od końca kwietnia zależnie od warunków atmosferycznych (w założeniu długi weekend majowy i pozostałe weekendy w miesiącu maju), więcej informacji na temat planowanych rejsów w najbliższym czasie udziela operator pod numerem telefonu 504 279 404. W sezonie letnim jednostka ma kursować codziennie (podobnie jak w ubiegłych latach) na trasie Port Jachtowy przy Marinie Solnej – Rzeka Parsęta (z przystankiem przy Bibliotece Miejskiej, ale będzie dopływać aż do wysokości Muzeum Oręża Polskiego i tam będzie zawijać w kierunku portu) – Port Rybacki – Port Jachtowy.

Rejs tramwajem wodnym trwa około godzinę. Dla posiadaczy Kołobrzeskiej Karty Mieszkańca przewidziane są zniżki.

Sama jednostka została zbudowana w 2022 roku specjalnie na potrzeby Portowego Tramwaju Wodnego. Jej nazwa to Watertrum. Ma 7,20 m długości, na pokład zabiera 12 pasażerów.

źródło/fot: Port Kołobrzeg

Zobacz podobne

Ukraina/ Na Morzu Czarnym tonie fiński statek towarowy, wcześniej przejęli go Rosjanie

KM

PGNiG opatentowało wynalazek – mobilny układ do pobierania próbek LNG

KM

Węgiel i zboże zasypią porty

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie