Polski Portal Morski
Aktualności Inne

W Kołobrzegu ma powstać oceanarium!

Oczywiście, że będziemy budować Oceanarium w Kołobrzegu – podkreśla Marek Stępień, właściciel Oceanarium w Międzyzdrojach, który jest już po rozmowach na temat powstania obiektu w Kołobrzegu. – Chcemy, aby kołobrzeskie oceanarium było najpiękniejsze.

Zgodnie z przedstawionymi w Kołobrzegu planami nowy obiekt, który ma powstać na Wyspie Solnej przy moście portowym, na terenach portowych ma mieć trzy kondygnacje (z poziomem -1). Dwa pierwsze piętra mają zajmować ogromne zbiorniki z rybami i roślinami morskimi, a na ostatniej kondygnacji znajdowałby się miejsce na pokazy multimedialne, edukacyjne oraz laboratorium badawcze. Na dachu budynku zaproponowano restaurację z tarasem.

– Będzie w budynku miejsce na salę konferencyjną, na salę edukacyjną – dodaje Marek Stępień. – W planach jest też lodowisko, sale wystawiennicze. Chcemy, aby nasz nowy obiekt w Kołobrzegu spełniał rolę takiego centrum kulturalnego, aby było miejscem spotkań, wystaw stałych i czasowych. – Szacujemy, że nowe oceanarium może być gotowe w 2028 roku – mówi Marek Stępień.

Inwestorzy podkreślają, że Oceanarium w Kołobrzegu będzie perełką miejscowości.

– Jeśli udało nam się z Oceanarium w Międzyzdrojach zrobić jeden z atrakcyjniejszych miejsc w tym rejonie wybrzeża, to naszą ambicją jest, aby w Kołobrzegu powstało równie atrakcyjne, albo i jeszcze bardziej atrakcyjne miejsce dla turystów i mieszkańców – mówią. – A jak powiedział już burmistrz Międzyzdrojów „kawa nie wyklucza herbaty”. Z chęcią będziemy inwestować w oba obiekty: w Oceanarium w Międzyzdrojach i Oceanarium w Kołobrzegu.

Oceanarium w Międzyzdrojach jest perełką miejscowości. Działa przez cały rok. Ranga placówki z miesiąca na miesiąc wzrasta, szczególnie od kiedy Oceanarium w Międzyzdrojach rozpoczęło współpracę z Polską Akademią Nauk i Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym w Szczecinie. – Podobnie będzie w Kołobrzegu – zapewnia Marek Stępień.

źródło: https://gk24.pl/

Zobacz podobne

W Świnoujściu odbieramy dziś kolejną dostawę skroplonego gazu ziemnego

PL

Zarząd Portu Gdańsk wybrał wykonawcę na zalądowienie obszaru morskiego

PL

Na Akademii Marynarki Wojennej świętowanie Niepodległej rozpoczęte

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie