Polska Morska
Aktualności Extra

Polska Fundacja Narodowa gratuluje wyróżnienia „Rejs Roku 2020” kapitanowi „I Love Poland” Grzegorzowi Baranowskiemu

Wyróżnienia w konkursie Nagród Honorowych „Rejs Roku” i „Srebrny Sekstant” dla kapitana jachtu „I Love Poland” Grzegorza Baranowskiego pogratulowała Polska Fundacja Narodowa – właściciel łodzi.

Kapitan Grzegorz Baranowski za wyniki osiągnięte na jachcie „I Love Poland” otrzymał w pięćdziesiątej pierwszej edycji nagrody jedno z czterech Honorowych Wyróżnień – Rejs Roku 2020. Jury przypomniało, że na wiosnę biało-czerwoni triumfowali w regatach St. Maarten Heineken Regatta na wyspie St. Maarten na Karaibach, a jesienią w Rolex Middle Sea Race na Malcie.

„Udział i zakończona sukcesem rywalizacja w stawce renomowanych wyścigowych ekip podtrzymuje ambicje polskich żeglarzy akcentujących swą obecność na światowych szlakach regatowych” – napisało jury uzasadniając werdykt i wyróżnienie dla Baranowskiego.

Prezes Polskiej Fundacji Narodowej Marcin Zarzecki powiedział PAP, że wyróżnienie „Rejs Roku” „dedykowane panu kapitanowi Grzegorzowi Baranowskiemu, to wspaniałe podsumowanie ubiegłorocznych sukcesów Załogi +I Love Poland+”.

„Gratuluję tego środowiskowego i prestiżowego uznania umiejętności, ale i pełnej determinacji postawy na rozpoznawalnych w świecie regatach. Dziękuję za dostarczanie emocji pasjonatom żeglarstwa oceanicznego i życzę dalszych zwycięstw w roku 2021” – powiedział Zarzecki.

Baranowski w rozmowie z PAP powiedział, że pragnie bardzo mocno podziękować za to wyróżnienie.

„Chciałbym również potraktować tę nagrodę jako dostrzeżenie i uznanie dla pracy całej załogi oraz impuls motywujący tych młodych żeglarzy do dalszego rozwoju i walki” – powiedział PAP kapitan.

„Szkolenia zapoczątkowane przez Polską Fundację Narodową na +I Love Poland+ przynoszą pozytywne efekty i rozpoznawalność naszego jachtu” – powiedział kapitan Baranowski.

W tym roku ze względu na pandemię jury zdecydowało nie przyznawać nagrody głównej – Srebrnego Sekstantu – Rejsu Roku 2020, a jedynie cztery równorzędne wyróżnienia. O nagrodę ubiegało się dziewięć kandydatur. Oprócz równorzędnych wyróżnień przyznano tradycyjne nagrody specjalne – Polskiego Związku Żeglarskiego i Bursztynową Różę Wiatrów Prezydenta Gdańska.

Uroczystość wręczenia przyznanych przez jury nagród planowana jest tradycyjnie w Gdańsku w pierwszy piątek marca na pamiątkę rocznicy pierwszego opłynięcia przylądka Horn przez „Dar Pomorza”. Dowodzony przez kapitana Konstantego Maciejewicza opłynął Horn w nocy z 1 na 2 marca 1937 r.

„I Love Poland” to oceaniczny regatowy jacht klasy Volvo Open 70. Niedawno załoga została uzupełniona o kolejnych dwóch laureatów szkolenia oceanicznego PFN.

źródło:PAP\zd: I love Poland/FB

 

Zobacz podobne

Nowy statek pożarniczy w portach Szczecina i Świnoujścia coraz bliżej

Autor

Akademia Morska. Centrum Eksploatacji Obiektów Pływających prawie gotowe

Autor

Terminal Promowy Świnoujście. Budimex nie zwalnia tempa

Autor

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie