Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo Porty Ważne

120 dostawa LNG dotarła do Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu

Do Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu dotarła siódma w tym roku dostawa LNG dla PGNiG. Tym razem metanowiec Al Khuwair dostarczył z Kataru ok. 120 mln m sześc. gazu ziemnego. Jest to już 120 dostawa gazu od początku istnienia Terminalu LNG w Świnoujściu. Obecnie trwa rozładunek.

W portfelu importowym PGNiG znajdują się obecnie kontrakty na zakup LNG od katarskiej firmy Qatargas oraz cztery kontrakty długoterminowe na zakup LNG produkowanego w terminalach zlokalizowanych w USA – zawarte z Cheniere Energy, Venture Global LNG i Port Arthur LNG. Kontrakt długoterminowy z Cheniere realizowany jest od lipca 2019 roku, a realizacja kolejnych umów z partnerami z USA rozpocznie się w latach 2022-2024. PGNiG zawiera także transakcje tzw. spotowe dotyczące zakupu pojedynczych ładunków. Według obecnego portfela importowego LNG od roku 2024 PGNiG będzie rocznie dysponowało łącznie około 12 mld m sześc. gazu ziemnego po regazyfikacji.

źródło PGNiG fot Polskie LNG Twitter

Zobacz podobne

Działalność Polskiego Rejestru Statków w Chinach

PL

Port Gdańsk gotowy na korytarz transportowy Bałtyk – Morze Czarne

JJ

Przebudowa rejonu Nabrzeża Przemysłowego w Porcie Gdańsk dobiegła końca

JS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie