Polski Portal Morski
Aktualności Stocznie

Szczeciński Park Przemysłowy zmienił nazwę na Stocznia Szczecińska Wulkan

Szczeciński Park Przemysłowy zmienił nazwę na Stocznia Szczecińska Wulkan. Nazwa jest już zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Chcemy pokazywać, że jest to cały czas Stocznia Szczecińska także poprzez nazwę – mówi Małgorzata Jacyna-Witt, przewodnicząca Rady Nadzorczej Stoczni. – Robimy to ze względu na to, żeby cały czas podkreślić, że to jest Stocznia Szczecińska i że zajmujemy się produkcją stoczniową. Nazwa jest o tyle istotna, że każdy, kto odbiera tego typu jednostkę gospodarczą, odbiera także po nazwie. Stąd dla nas to było ważne, żeby to była Stocznia Szczecińska.

Nazwa, która dotychczas obowiązywała, nie mówiła nic o produkcji stoczniowej. – Szczeciński Park Przemysłowy pokazywał, że to jest de facto miejsce do wynajmowania powierzchni zarówno w halach produkcyjnych, jak i placach, natomiast my jesteśmy Stocznią Szczecińską, wielokrotnie to podkreślamy. W tej chwili trwa tam produkcja doku, obecnie ona jest na etapie projektowania. Za chwilę będą wykonywane poszczególne sekcje doku. To jest ogromna inwestycja za 130 mln złotych. Będziemy też inwestować w sprzęt – dodaje Jacyna-Witt.

Stocznia Szczecińska Wulkan ma kontrakt na budowę doku pływającego dla Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia.

źródło Radio Szczecin fot. Stocznia Szczecińska Wulkan Adrian Matusiak, SkyCin

Zobacz podobne

Olbrzymia inwestycja „Polimery Police” już na półmetku

AB

Miecznik na ostatniej prostej. Program czeka na podpis szefa MON

Autor

Modernizacja toru wodnego Szczecin-Świnoujście. Dopłyną jeszcze dwie pogłębiarki. – rozmowa z Pawłem Szumnym, dyrektorem UMS

Autor

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie