Polski Portal Morski
Aktualności Extra Polska Morska TV

I Love Poland. Relacja ze zwycięskiej trasy Lotos Nord Cup Gdańsk 2021

Załoga I Love Poland wygrała wyścig Orvaldi B8 Race w klasie Open, przekraczając linię mety o 05:26! Tym samym ustanowiła rekord trasy liczącej około 120 Mm pokonując ją w czasie 10:26:46. Dotychczasowy najlepszy wynik wynosił prawie 15 godzin. Jak wygląda wyścig Orvaldi B8 Race z pespektywy załogi jachtu I Love Poland? Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z trasy Lotos Nord Cup Gdańsk 2021.

Na pokładzie znalazło się czternaście osób załogi, w tym trójka laureatów III edycji Programu Szkoleniowego oraz jeden zawodnik kadry narodowej PZŻ. Wiatr wiejący z prędkością kilkunastu węzłów pozwolił na równą żeglugę i metę ustawioną na Wiśle Śmiałej jacht I Love Poland przeciął o godzinie 05:26.

Za sterem, poza kapitanem jednostki Grzegorzem Baranowskim, stanęło trzech innych członków załogi: Jacek Piasecki, Jan Chudzik i Patryk Richter. Szybka żegluga podczas jednej z najkrótszych nocy w roku i tuż po pełni księżyca, była dla załogi nie tylko sportową rywalizacją oraz, dla niektórych pierwszym nocnym wyścigiem, ale także doskonałym treningiem i niezapomnianym przeżyciem. I Love Poland to przedsięwzięcie realizowane przez Polską Fundację Narodową, promujące Polskę poprzez udział polskiego jachtu w najważniejszych i najbardziej prestiżowych regatach na świecie oraz szkolenie młodego pokolenia polskich regatowych żeglarzy oceanicznych, z wykorzystaniem nowoczesnego jachtu, świetnego zespołu i najlepszych rozwiązań technicznych. Serdecznie gratulujemy udanego startu w wyścigu i pobicia rekordu trasy Orvaldi B8 Race.

Źródło PFN Mat. filmowy I Love Poland

Zobacz podobne

Sejm uchwalił nowelę ustawy dot. bezpieczeństwa morskiego

BS

Nowy patrolowiec dla Morskiego Oddziału Straży Granicznej na polskich wodach

AZ

Gaz w Europie drożeje, działania rządu złagodzą podwyżki rachunków

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie