Polski Portal Morski
Aktualności Środowisko

Rosja/ Cztery ofiary śmiertelne powodzi w Kraju Krasnodarskim

Do czterech wzrosła we wtorek liczba ofiar śmiertelnych powodzi w Kraju Krasnodarskim na południu Rosji. Wśród ofiar jest dwoje dzieci. W sześciu miastach, m.in. w najpopularniejszym kurorcie nad Morzem Czarnym Soczi – ogłoszono stan sytuacji nadzwyczajnej.

Po ulewnych deszczach podtopionych zostało blisko 270 domów mieszkalnych i prawie 400 działek. Ewakuowano 136 osób.

Ulewy, którym towarzyszył huraganowy wiatr, rozpoczęły się w Soczi 4 lipca. W ciągu doby spadło niemal tyle deszczu, ile średnio w ciągu dwóch miesięcy. W wielu rzekach woda podniosła się do krytycznego poziomu. Teraz deszcze rozszerzają się na pozostałą część Kraju Krasnodarskiego. Zablokowano ruch na niektórych trasach między miejscowościami regionu, z powodu podtopień i osunięć gruntu. Na zalanych obszarach pracują służby ratownicze.

Powodzie nadeszły w sezonie turystycznym, gdy na wybrzeże Morza Czarnego przyjeżdża wielu urlopowiczów. Plaże w Soczi są we wtorek w większości zamknięte, a tam, gdzie są czynne, kąpiel jest zabroniona.

W tym roku z powodu utrudnień w podróżowaniu za granicę hotele w Soczi są oblężone. Władze miasta zapewniają, że sytuacja powodziowa jest pod kontrolą. Jednak meteorolodzy prognozują w Soczi kolejne ulewy w ciągu całego lata.

Źródło: PAP. fot. Polskie Radio

Zobacz podobne

Karetki wodne zakończyły pracę na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich

KM

Projekt FSRU – badania dna morskiego w Zatoce Gdańskiej na zaawansowanym etapie

AB

70-letni Brytyjczyk najstarszym wioślarzem, który samotnie przepłynął Atlantyk

MZ

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie