Polski Portal Morski
Aktualności Środowisko

Rosja/ Cztery ofiary śmiertelne powodzi w Kraju Krasnodarskim

Do czterech wzrosła we wtorek liczba ofiar śmiertelnych powodzi w Kraju Krasnodarskim na południu Rosji. Wśród ofiar jest dwoje dzieci. W sześciu miastach, m.in. w najpopularniejszym kurorcie nad Morzem Czarnym Soczi – ogłoszono stan sytuacji nadzwyczajnej.

Po ulewnych deszczach podtopionych zostało blisko 270 domów mieszkalnych i prawie 400 działek. Ewakuowano 136 osób.

Ulewy, którym towarzyszył huraganowy wiatr, rozpoczęły się w Soczi 4 lipca. W ciągu doby spadło niemal tyle deszczu, ile średnio w ciągu dwóch miesięcy. W wielu rzekach woda podniosła się do krytycznego poziomu. Teraz deszcze rozszerzają się na pozostałą część Kraju Krasnodarskiego. Zablokowano ruch na niektórych trasach między miejscowościami regionu, z powodu podtopień i osunięć gruntu. Na zalanych obszarach pracują służby ratownicze.

Powodzie nadeszły w sezonie turystycznym, gdy na wybrzeże Morza Czarnego przyjeżdża wielu urlopowiczów. Plaże w Soczi są we wtorek w większości zamknięte, a tam, gdzie są czynne, kąpiel jest zabroniona.

W tym roku z powodu utrudnień w podróżowaniu za granicę hotele w Soczi są oblężone. Władze miasta zapewniają, że sytuacja powodziowa jest pod kontrolą. Jednak meteorolodzy prognozują w Soczi kolejne ulewy w ciągu całego lata.

Źródło: PAP. fot. Polskie Radio

Zobacz podobne

Blinken: Nord Stream 2 to rosyjski projekt geopolityczny, który zagraża bezpieczeństwu Ukrainy

KM

Dwie akcje ratownicze na Bałtyku

KM

MI: umowa o wartości 14,5 mln zł na przebudowę zbiornika Ruda w Mławie podpisana

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie