Polski Portal Morski
Aktualności Porty Ważne

Morawiecki: staramy się odbudować potęgę morską

Nie bez przeszkód i nie bez potknięć staramy się odbudować potęgę morską i jesteśmy na dobrej drodze – oświadczył w poniedziałek w porcie w Gdańsku premier Mateusz Morawiecki.

Pytany na konferencji prasowej, poświęconej planom rozbudowy portu w Gdańsku o korzyści z tego projektu, Morawiecki oświadczył, że będą to „korzyści ogromne”. To tutaj będą powstawały wysokopłatne miejsca pracy – wskazał premier.

W jego opinii, „nie tylko Trójmiasto, ale i całe Pomorze, i cała Polska będą korzystać z rozwoju przemysłu morskiego tutaj nad Bałtykiem”

Przemysł morski, który „w czasach Platformy Obywatelskiej przymierał” dziś się odradza i odbudowuje – dodał Mateusz Morawiecki.

źródło(PAP) fot. Port Gdańsk

Zobacz podobne

PGZ: wybrano potencjalnych dostawców systemu walki dla fregat Miecznik

BS

Już ponad 30 procent zrealizowanego węzła kolejowego w Porcie Gdynia

Autor

 Rosja zgromadziła na Morzu Czarnym co najmniej 8 okrętów wyposażonych w pociski manewrujące

BS

1 komentarz

Edward 6 sierpnia 2021 at 13:18

Tiszie jediesz, dalszie budiesz jak mówią Rosjanie. Może nie potęgą, ale może w końcu Polska zacznie korzystać ze swegoj dostęp do morza. Porty, stocznie, turystyka, farmy wiatrowe na Bałtyku, które zastąpić powinny zamykane kopalnie na Sląsku.
Zamknięte jednym ruchem stocznie odwracały Polskę plecami od Bałtyku.

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie