Polski Portal Morski
Aktualności Edukacja

„Wierny przysiędze wojskowej, świadom godności oficera Wojska Polskiego, składam Tobie Ojczyzno, uroczyste ślubowanie (…)”

W sobotę 21 sierpnia, podczas promocji na pierwszy stopień oficerski, słowa ślubowania wypowiedzą Absolwenci Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte. Uroczystość odbędzie się o godz. 11:00 na pokładzie okrętu muzeum ORP „Błyskawica”, na Skwerze Kościuszki w Gdyni. Promocji oficerskiej dokona szef Zarządu Morskiego – zastępca Inspektora Marynarki Wojennej kontradmirał Krzysztof Zdonek. Transmisja live z tego wydarzenia będzie dostępna na kanale YouTube AMW.

W dzień poprzedzający uroczystą promocję absolwenci otrzymają dyplomy ukończenia studiów 2. stopnia oraz patenty oficerskie. Tego dnia nastąpi również odsłonięcie tablicy pamiątkowej „Promocja 2021”, która umieszczona zostanie wśród tablic zawierających absolwentów AMW od początku powstania uczelni.

Do promocji na pierwszy stopień oficerski przystąpi 43 absolwentów, w tym 7 kobiet: 17 z Wydziału Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego oraz 26 z Wydziału Mechaniczno-Elektrycznego. Wśród nich są absolwenci 4 kierunków: nawigacji, informatyki, mechaniki i budowy maszyn oraz mechatroniki.

Sobotnia ceremonia rozpocznie się podniesieniem flagi państwowej i odegraniem hymnu narodowego. Po złożeniu meldunku o gotowości do rozpoczęcia uroczystości i przemówieniu powitalnym Rektora – Komendanta AMW nastąpi promocja i ślubowanie młodych oficerów. Podniosłego charakteru niewątpliwie nada salut armatni dla uhonorowania nowo mianowanych podporuczników marynarki wojennej. Ciekawym momentem, na który czekają zwłaszcza rodziny jest wyrzut w górę czapek i podchorążackich „korpusówek”. Uroczystość zakończy niezwykle widowiskowa defilada wszystkich pododdziałów na czele z Orkiestrą Reprezentacyjną MW. 

źródło amw gdynia fot. gdynia.pl

Zobacz podobne

Dar Młodzieży zawitał do Rouen we Francji

BS

Amerykański niszczyciel USS Forrest Sherman cumuje w gdańskim porcie

BS

PKN Orlen zamówiło około 28 tankowców z ropą

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie