Polski Portal Morski
Aktualności

Łódzkie/ Ostrzeżenie przed gwałtownym wzrostem stanów wód na dopływach Warty

W poniedziałek od godz. 6 rano do godz. 23 w województwie łódzkim obowiązywać będzie ostrzeżenie pierwszego stopnia przed gwałtownym wzrostem stanów wody w rzekach na zachodzie regionu, w dopływach położonych na terenach tzw. zlewni rzeki Warty – podał IMGW.

W poniedziałek do rana do późnego wieczora, w dopływach rzek w tzw. zlewni Warty, na zachodzie i w centralnej części województwa łódzkiego, będzie obowiązywało ostrzeżenie pierwszego stopnia przed gwałtownym wzrostem stanów wód – przekazali synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Prognozy przewidują w poniedziałek obfite opady deszczu na terenie całego regionu łódzkiego.

„W obszarach występowania prognozowanych opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wody i podtopienia” – napisała dyżurna hydrolog IMGW Michalina Kallas-Garnitz. „W Łasku na rzece Grabi możliwe także wzrosty do strefy stanów ostrzegawczych” – podała.

Prawdopodobieństwo wystąpienia tych zjawisk w woj. łódzkim synoptycy ocenili na 80 procent.

źródło pap fot. polskieradio24

Zobacz podobne

Prezydent podpisał ustawę ws. strategicznych złóż kopalin

PL

Uniwersytet Morski w Gdyni o 10 pozycji wyżej w „Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2021”

AB

W Porcie Nowy Świat otwarto morskie przejście graniczne

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie