Polski Portal Morski
Aktualności

Łódzkie/ Ostrzeżenie przed gwałtownym wzrostem stanów wód na dopływach Warty

W poniedziałek od godz. 6 rano do godz. 23 w województwie łódzkim obowiązywać będzie ostrzeżenie pierwszego stopnia przed gwałtownym wzrostem stanów wody w rzekach na zachodzie regionu, w dopływach położonych na terenach tzw. zlewni rzeki Warty – podał IMGW.

W poniedziałek do rana do późnego wieczora, w dopływach rzek w tzw. zlewni Warty, na zachodzie i w centralnej części województwa łódzkiego, będzie obowiązywało ostrzeżenie pierwszego stopnia przed gwałtownym wzrostem stanów wód – przekazali synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Prognozy przewidują w poniedziałek obfite opady deszczu na terenie całego regionu łódzkiego.

„W obszarach występowania prognozowanych opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wody i podtopienia” – napisała dyżurna hydrolog IMGW Michalina Kallas-Garnitz. „W Łasku na rzece Grabi możliwe także wzrosty do strefy stanów ostrzegawczych” – podała.

Prawdopodobieństwo wystąpienia tych zjawisk w woj. łódzkim synoptycy ocenili na 80 procent.

źródło pap fot. polskieradio24

Zobacz podobne

Gdańsk/ GLP Poland zbuduje kolejny obiekt w Pomorskim Centrum Logistycznym

AB

Zachodniopomorskie. Wszystkie zapory na Odrze zostaną rozebrane

KM

Krążownik Moskwa miał wziąć udział w operacji desantu w Odessie

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie