Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo Inne Porty Ważne

Dwudziesta piąta w tym roku dostawa LNG dotarła do Terminalu LNG w Świnoujściu

Do Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu dotarła dwudziesta piąta w tym roku dostawa LNG. Gazowiec AL GHARRAFA dostarczył do Polski 120 mln m3 gazu ziemnego. Jest to już 138 dostawa gazu od początku istnienia Terminalu LNG w Świnoujściu.

Gazowiec AL GHARRAFA ma 315m długości i 50m szerokości. Tankowiec pływa pod banderą  Marshall Islands. Zbudowany został w 2008.

W portfelu importowym PGNiG znajdują się obecnie kontrakty na zakup LNG od katarskiej firmy Qatargas. Kontrakty długoterminowe na zakup LNG produkowanego w terminalach zlokalizowanych w USA. Zawarte są z Cheniere Energy, Venture Global LNG . Kontrakt z Cheniere realizowany jest od 2019 r., a realizacja kolejnych umów z firmami ze Stanów Zjednoczonych ma się rozpocząć w kolejnych latach .

Obecna zdolność regazyfikacyjna terminalu wynosi 5 mld Nm³ rocznie. Na terenie terminalu zlokalizowane są także dwa kriogeniczne zbiorniki do procesowego magazynowania LNG o pojemności 160 000 m³ każdy.

Źródło Polskie LNG , Vesselfinder /fot. Vesselfinder

Zobacz podobne

Nawałnice nad Szczecinem. Działania Wód Polskich

AB

Nieudana próba porwania kontenerowca M/S Port Gdynia na wodach Zatoki Gwinejskiej

Autor

Ukończono montaż 60 silosów w Grupie Azoty

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie