Polski Portal Morski
Aktualności Ważne

Tor wodny ma już 12,5 metra głębokości

Tor wodny Szczecin – Świnoujście ma 12,5 metra głębokości. Prace pogłębiarskie zostały ukończone.

Trwają jeszcze niewielkie roboty przy kształtowaniu skarp toru – mówi Wojciech Zdanowicz, dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie. – Jeśli chodzi o naszą flagową inwestycję, jesteśmy w tej chwili na ukończeniu prac czerpalnych. Są wykonane w ponad 99 procentach. Zasadnicze prace czerpalne już zostały wykonane. Możemy powiedzieć, że mamy 12,5 metra na torze wodnym do Szczecina. Pozostały jeszcze prace związane z formowaniem skarp, ewentualnie tylko tu są prace pogłębiarskie do wykonania.

Pogłębienie samego toru nie oznacza końca inwestycji. – W dalszym ciągu kontynuowane jest umocnienie obrzeży wysp: Wyspy Śmięckiej i Wyspy Brysnej oraz umocnienie dna w rejonach nabrzeży. W tej chwili zostało zakończone tylko nabrzeże BON, natomiast nabrzeże Huk, Żeglarskie i nabrzeże Gnieźnieńskie jeszcze mamy przed sobą – powiedział Zdanowicz.

Przed wojną tor wodny miał 9,5 metra, przed pogłębieniem 10,5. Zwiększenie głębokości pozwoli na wpłynięcie do portu w Szczecinie statków mogących zabrać dwa razy więcej ładunku niż dziś.

źródło/ fot. radioszczecin

Zobacz podobne

Rusza nowe połączenie intermodalne pomiędzy Portem Koper a BCT

BS

Działania przeciwpowodziowe w zlewni Prądnika Korzkiewskiego

KM

Kolejny przetarg na S6 w województwie pomorskim. Budowa ekspresówki wzdłuż Bałtyku.

Autor

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie