Polski Portal Morski
Aktualności Stocznie

Stocznia Pomerania. Dok NMG 1 już po chrzcie 

W Stoczni Pomerania ochrzczono w środę nowy dok pływający.

Dzięki inwestycji w stoczni będzie można remontować kadłuby małych statków pływających po Bałtyku.

– Rozmiar tego doku wpisany jest wprost w naszą strategię rozwoju i odpowiada na zapotrzebowanie rynku. Nastawiamy się na realizację remontów kompleksowych statków o nośności do 5 tys. ton. To są typowe coastery, które funkcjonują na Morzu Bałtyckim i na Morzu Północnym. Jest tych jednostek najwięcej, więc więcej będzie – mam nadzieję – pracy dla nas – wierzy prezes spółki Net Marine Group, Przemysław Mańkowski.

Dok wybudowali stoczniowcy ze Stoczni Pomerania.

– Został wybudowany przez spółkę celową Astillero i zatrudnieni w niej pracownicy z naszej grupy wybudowali ten dok w ciągu 18 miesięcy – podkreślił.

Matką chrzestną doku, który nosi imię NMG 1 została Joanna Chmielnicka z Net Marine Grup.

– Dumnie wznoś się nad taflą wody i czuwaj nad remontem jednostki. Sław imię polskiego stoczniowca i przynoś chwałę Rzeczpospolitej Polskiej. Nadaję ci imię NMG 1 – wypowiedziała rotę chrztu Joanna Chmielnicka.

Dok będzie się zanurzał na 10 metrów. Głębia dokowa wynosi 11 metrów. Koszt inwestycji to kilkadziesiąt milionów złotych.Źródło/RadioSzczecin.pl/fot.KurierSzczeciński.pl

Zobacz podobne

Szeroka współpraca dla ochrony mazurskich jezior i rzek przed dewastacją

KM

Zamień hotel na prom – konferencje na morzu z Polferries

KM

 W pobliżu pól naftowych szpiegują rosyjskie statki naukowe

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie