Polski Portal Morski
Aktualności Offshore Polska Morska TV

Lotos Petrobaltic chce świadczyć usługi dla farm wiatrowych na Bałtyku

Lotos Petrobaltic chce stopniowo odejść od działalności wydobywczej i skupić się na usługach serwisowych dla deweloperów morskich farm wiatrowych, poinformował prezes Lotos Petrobaltic – spółki zależnej Grupy Lotos – Grzegorz Strzelczyk.

“Spółka dostrzega olbrzymią szansę, jaką jest energetyka wiatrowa na Bałtyku. Chcemy odejść od naszej domeny, jaką jest pozyskiwanie ropy naftowej i gazu ziemnego z dna morza. Już teraz świadczymy usługi dla naszych partnerów np. w postaci badań geologicznych dna, co wpływać będzie na podejmowanie docelowych decyzji o typie fundamentów” – powiedział Strzelczyk podczas VI Konferencji Naukowej Bezpieczeństwo Energetyczne filary i perspektywa rozwoju w Rzeszowie. 

Według niego, obecnie analizowane są projekty dotyczące pozyskania jednostek, które będą docelowo świadczyły usługi serwisowe.

“Czekamy na decyzję czy portem docelowym dla tych zadań będzie Ustka czy Łeba. To skutkować ma także umowami dla polskich stoczni, aby statki tzw. floty offshorowej były dostosowane do potrzeb konkretnych farm” – dodał.

Grupa Lotos jest zintegrowanym pionowo koncernem naftowym, który zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej, jej przerobem oraz sprzedażą hurtową i detaliczną wysokiej jakości produktów naftowych. Jej skonsolidowane przychody wyniosły 20,9 mld zł w 2020 r.

źródło:http://www.cire.pl/ fot. archiwum/ mat. filmowy Lotos

Zobacz podobne

5 lat dostaw do Terminalu LNG w Świnoujściu i 130 dostawa LNG do Świnoujścia!

AB

Lotos Asfalt dostarczy paliwo dla statku badawczego Baltica

AB

LOTOS aktywnie rozwija działalność wydobywczą w Norwegii

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie