Polski Portal Morski
Aktualności

Urząd Morski: sąd potwierdził, że wybór wykonawcy 2. etapu przekopu przez Mierzeję jest prawidłowy

Wybór Budimexu jako wykonawcy drugiego etapu przekopu przez Mierzeję Wiślaną jest prawidłowy – potwierdził wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie, który rozpatrywał skargę konsorcjum NDI S.A. i NDI Sopot S.A. – poinformował w czwartek Urząd Morski w Gdyni.

Drugi etap budowy drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską to prace dotyczące przebudowy toru wodnego na rzece Elbląg oraz budowy nowego mostu w Nowakowie.

W komunikacie przesłanym w czwartek do PAP Urząd Morski w Gdyni poinformował, że Sąd Okręgowy w Warszawie, w ślad za Krajową Izbą Odwoławczą, potwierdził prawidłowość przeprowadzenia postępowania przez Urząd Morski w Gdyni oraz niezasadność zarzutów podnoszonych przez konsorcjum NDI.

Urząd Morski w Gdyni przekazał także, że obecnie wykonawca – Budimex SA – przystąpił do robót związanych ze wzmacnianiem podłoża gruntowego pod drogę prowadzącą do mostu. W toku są również prace związane z przygotowaniem dróg technologicznych i zagospodarowaniem placu budowy pod kątem logistycznym.

Zakres prac wynikający z umowy obejmuje przebudowę istniejącego toru wodnego na rzece Elbląg w zakresie obudowy brzegów, które docelowo przejmą funkcje przeciwpowodziowe wałów ziemnych, budowę przystani niskich, ułatwiających dostęp do rzeki oraz budowę mostu obrotowego nad rzeką Elbląg w miejscowości Nowakowo, wraz ze zmianami układu drogowego. Samo pogłębianie rzeki odbędzie się w ramach trzeciego etapu inwestycji.

Wartość kontraktu wynosi 574 mln 73 tys. zł brutto, a czas przewidziany na jego realizację to 24 miesiące.

źródło pap fot. radio Olsztyn

Zobacz podobne

Polsko-brytyjskie rozmowy o transporcie międzynarodowym

MZ

Port Gdynia – na fali wzrostów, budujemy dla pokoleń

AB

Rosja/ Gazprom: gaz płynący do Niemiec wraca rewersem do Polski i na Ukrainę

AZ

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie