Polski Portal Morski
Aktualności Ważne

Marek Gróbarczyk o przekopie Mierzei Wiślanej: termin realizacji inwestycji nie wydaje się zagrożony

– Prace przebiegają w sposób planowy i, co istotne, nie mamy żadnych opóźnień. Możemy z optymizmem patrzeć w przyszłość – powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Gróbarczyk, wiceminister infrastruktury, komentując stan prac nad przekopem Mierzei Wiślanej.

Marek Gróbarczyk mówił o tym, na jakim etapie jednego ze sztandarowych infrastrukturalnych projektów Prawa i Sprawiedliwości – przekopu Mierzei Wiślanej. Jak stwierdził, prace na miejscu “idą bardzo dobrze”. Zaznaczył, że mowa tu o inwestycji “niezwykle skomplikowanej i nowatorskiej”, która “nie była wykonywana (dotychczas – red.) w historii Polski”, co może doprowadzić do ew. nieprzewidzianych kłopotów. – Jednak dzisiaj możemy powiedzieć, że zakładany termin zakończenia budowy, a więc przyszły rok, nie wydaje się zagrożony – wskazał wiceminister.

Rozwój polskich portów

Innym wątkiem dot. gospodarki morskiej Polski, do którego odniósł się Marek Gróbarczyk, był rozwój polskich portów. Wiceminister stwierdził, że zauważalne jest ich “niezwykle duże ożywienie”, co jest efektem kolejnych realizowanych inwestycji: budową nabrzeży, terminali.

– To spowodowało przesunięcie masy towarowe z portów w Europie Zachodniej do naszych portów. Widzimy skokowy wzrost przeładowywanych towarów – powiedział polityk. Jak dodał, nawet 2020 r., z uwagi na pandemię trudny gospodarczo, zakończył się przekroczeniem 100 mln przeładowanych ton towaru, co “ugruntowało pozycję” polskich portów.

źródło Polskie Radio/ fot. NDI Besix

Zobacz podobne

Morawiecki: staramy się odbudować potęgę morską

BS

Narodowe Centrum Nauki: 54 mln zł dla młodych naukowców

KM

Odsłonięcie rzeźby gen. Józefa Hallera w Szczecinie

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie