Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo Żegluga

Polska Żegluga Morska: MS Polesie bierze udział w akcji ratowniczej, zostanie na miejscu do jej zakończenia; poszukiwane są cztery osoby

Jednostka MS Polesie w dalszym ciągu jest na miejscu i bierze udział w akcji ratowniczej, po jej zakończeniu ma przypłynąć do Cuxhaven – poinformowała Polska Żegluga Morska. Do kolizji statków „Verity” i „Polesie” doszło we wtorek rano na południowy zachód od wyspy Helgoland. Jedna osoba nie żyje, cztery wciąż są poszukiwane.

„Do tej pory na nasz statek wydobyto jednego marynarza, jeden z ratowniczych statków niemieckich podjął również drugiego żywego i jednego już – niestety – martwego. Czterech marynarzy jest w dalszym ciągu poszukiwanych” – przekazał PAP Krzysztof Gogol z Polskiej Żeglugi Morskiej.

„Osoba, która została wydobyta na naszą jednostkę została już przetransportowana helikopterem do szpitala, była w stanie bardzo dobrym. To był Filipińczyk, więc prawdopodobnie, to była załoga filipińska” – dodał.

Do zderzenia statków „Verity” i „Polesie” doszło wczesnym rankiem około 22 kilometrów na południowy zachód od wyspy Helgoland. „Verity”, który zatonął po kolizji, był w drodze z Bremy do Immingham w Wielkiej Brytanii.

Statek „Polesie” wypłynął z Hamburga w poniedziałek wieczorem i był w drodze do hiszpańskiej La Corunii. Na pokładzie frachtowca są 22 osoby. Jak przekazał Krzysztof Gogol z PŻM, „jednostka jest w dobrym stanie, zupełnie nie ucierpiała”.

„Nasza jednostka w dalszym ciągu jest na miejscu i bierze udział w akcji ratowniczej, ale już dostała od służb niemieckich dyspozycję, że po zakończeniu akcji ma przypłynąć do Cuxhaven i tam będą prowadzone dalsze działania” – dodał Gogol.

Statek MS Polesie ma 190 metrów długości i 29 metrów szerokości, a „Verity” 91 metrów długości, 14 metrów szerokości.

Źródło/PAP/fot.GS.pl

Zobacz podobne

Gdańsk. Rekonesans po porcie

KM

Gazociąg Przywodzie – Dolna Odra, to nim popłynie gaz z Baltic Pipe i terminala LNG w Świnoujściu

BS

Bieg Niepodległości z Portem Gdańsk

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie