Polski Portal Morski
Aktualności

Nowe defibrylatory w Porcie Gdynia

Na terenie Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A. pojawią się nowe defibrylatory IPAD, model SP1, które dotarły do Portu Gdynia pod koniec grudnia.

Zakup 8 defibrylatorów AED stanowi kolejny, lecz nie ostatni element budowy systemu bezpieczeństwa ZMPG S.A. oraz pierwszy etap programu mającego na celu poprawę dostępności do tego typu urządzeń na terenie Portu Gdynia. W planach jest zakup kolejnych defibrylatorów, które zostaną zamontowane nie tylko w obiektach biurowych i magazynach, ale także w miejscach publicznych np. na parkingach. Należy nadmienić, iż zakupiony sprzęt charakteryzuje się prostotą obsługi, dzięki czemu może zostać użyty również przez osobę, która nie posiada wiedzy z obszaru ratownictwa.  Zasadność takiej inwestycji udowadniają liczne badania według których, defibrylator zwiększa przeżywalność osób poszkodowanych nawet o kilkadziesiąt procent. 

Defibrylatory będą umieszczone w miejscach ogólnodostępnych, by mogły z nich skorzystać również osoby nie będące pracownikami portu.

Źródło/fot.: Port Gdynia

Zobacz podobne

KE proponuje, by UE dążyła do zakazu pozyskiwania nowych złóż ropy naftowej, węgla i gazu w Arktyce

BS

Okręty wojenne Rosji, Iranu i Chin wezmą udział we wspólnych manewrach morskich

BS

Naimski: Nord Stream 2 to faktyczny element współpracy niemiecko-rosyjskiej

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie