Polski Portal Morski
Aktualności

Pożar na statku wycieczkowym z 288 osobami na pokładzie

Podczas rejsu wycieczkowego z greckiego portu Igumenitsa w regionie Epir-Macedonia Zachodnia nad Morzem Jońskim, do Brindisi we Włoszech na statku wiozącym 288 osób (w tym 51 załogi) wybuchł pożar – poinformowała w piątek grecka policja portowa.

Statek, na którym doszło do pożaru pływał pod włoską banderą. Na pokładzie znajdowało się 237 pasażerów i 51 członkami załogi.

Nikt nie ucierpiał – wynika ze wstępnych doniesień. Kapitan europromu Olympia poprosił pasażerów o opuszczenie statku. Wszyscy zostali ewakuowani. „Trzy łodzie patrolowe i trzy holowniki straży przybrzeżnej zostały wysłane na miejsce zdarzenia” – dowiedziała się agencja AFP od naocznych świadków.

Incydent miał miejsce u północnych wybrzeży greckiej wyspy Korfu, pomiędzy Grecją a Albanią. Przyczyna pożaru nie jest jeszcze znana, a śledztwo zostało wszczęte – podała grecka straż przybrzeżna.

źródło PAP/ fot. https://www.minoan.it/

Zobacz podobne

Portugalia/ Media: nowy kanał żeglugowy Polski to kolejny krok zrywania rosyjskich więzów

BS

Sail Szczecin wokół globu, czyli szczecińska młodzież opływa świat

JJ

 Naftoport przejdzie pod zarząd pełnomocnika rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie