Polski Portal Morski
Aktualności

Pomorze/ Ratownicy wydobyli z morza kapitana, który wypadł z jachtu na środku Bałtyku

Podczas rejsu z Władysławowa do Szwecji kapitan jachtu s/y Yachting wpadł za burtę – poinformował portal Trójmiasto.pl. Rzecznik SAR Rafał Goeck powiedział, że mężczyzna został podjęty przez szwedzkie służby ratownicze i przetransportowany do szpitala w Karlskronie.

„W środę o godz. 10:20 drogą radiową otrzymaliśmy informację, wołanie o pomoc, że na jachcie s/y Yachting, ktoś wypadł za burtę” – poinformował rzecznik SAR Rafał Goeck.

Jednostka w chwili wezwania pomocy znajdowała się ok. 130 km na północ od Łeby i 80 km od wyspy Olandia, u zbiegu trzech stref odpowiedzialności SAR, ale po stronie szwedzkiej.

Jak poinformował Goeck na miejsce zostały zadysponowane dwie jednostki szwedzkie: samolot, śmigłowiec oraz polski śmigłowiec z Babich Dołów.

„Po dotarciu jednostek na miejsce, śmigłowiec szwedzki o godz. 11:40 zlokalizował poszkodowanego, podjął go z wody i przetransportował do szpitala Karlskronie. Mężczyzna był nieprzytomny” – dodawał Goeck.

Rzecznik poinformował również, że cała załoga jednostki to Polacy. Mężczyzna został odnaleziony 1,5 mili morskiej od jednostki z której wypadł. Według rzecznika SAR – miał na sobie sztormiak i kapok.

W chwili podejmowania mężczyzny, na Bałtyku wiał wiatr północno-wschodni z prędkością 15 m/s. Fale sięgały 3 metrów.

Portal Trójmiasto.pl informuje, że mężczyzna w chwili pojęcia go, był w głębokiej hipotermii, a jego stan określany jest jako ciężki. 

Źródło: PAP Fot.: SAR

Zobacz podobne

Nowy obelisk. Upamiętnia epizody oporu społecznego w stanie wojennym i zaraz po nim

KM

Plaża w Orłowie zniknęła pod wodą

BS

123 dostawa LNG do Terminalu LNG w Świnoujściu

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie