Polski Portal Morski
Aktualności

Znamy wyniki I naboru na Politechnikę Morską w Szczecinie

Nawigacja, logistyka i informatyka – flagowe kierunki AMS cieszyły się największym powodzeniem podczas tegorocznego I naboru na Politechnikę Morską. W tym roku chciało u nas studiować ponad 1500 osób.

I morskie, i lądowe

I nabór na rok akademicki 2022/23 na Politechnice Morskiej w Szczecinie za nami. Warunki przyjęcia na studia I stopnia spełniło 837 kandydatów. Rekordy popularności biła lubiana od lat informatyka – kierunek przyciągnął o połowę więcej maturzystów niż przed rokiem. Dużym zainteresowaniem cieszyła się logistyka, jednak kierunki lądowe nie zdominowały tegorocznego naboru. Na pierwszym miejscu znalazła się bowiem nawigacja, także w języku angielskim. Bardzo dobrze poradziły sobie nowe kierunki. Inżynieria przemysłowa i morska energetyka wiatrowa – startująca w zeszłym roku akademickim – zachęciła dwa razy więcej kandydatów! Tegoroczny debiutant – kierunek automatyka i robotyka – zainteresował kilkadziesiąt osób. Maturzystów zaciekawiła również inżynieria eksploatacji.

Politechnika Morska okazała się atrakcyjna dla zagranicznych kandydatów. Tych, którzy spełnili kryteria przyjęcia było 273. W nowym roku akademickim na korytarzach uczelni spotkamy studentów głównie z Ukrainy, ale i z Czech, Słowacji, Turcji, Białorusi, Niemiec, Nigerii czy Azerbejdżanu. 70 obcokrajowców wybrało studia anglojęzyczne.

Nie udało się? Masz szansę w II naborze

Nabór uzupełniający na Politechnikę Morską będzie przeznaczony dla osób, które nie zdążyły zaaplikować na studia w 1 turze, nie dostały się na wymarzony kierunek za pierwszym razem, a także dla maturzystów-poprawkowiczów. Kandydaci mogą składać dokumenty od 25 lipca do 22/23 września na kierunki z wolnymi miejscami. Rekrutacja w II naborze odbywa się w trybie ciągłym, decyzje o przyjęciu na studia wydawane są na bieżąco.

Tegoroczna rekrutacja jest wyjątkowa. Po raz pierwszy prowadzimy nabór na Politechnikę Morską (PM). Od 1 września 2022 roku Akademia Morska w Szczecinie staje się Politechniką Morską. Zmiana będzie dotyczyła nie tylko nazwy – podniesiony zostaje status uczelni, podkreślone będą jej techniczny charakter i profil kształcenia. Politechnika Morska będzie jednak bezpośrednią kontynuatorkę osiągnięć Akademii Morskiej, przejmie jej wszelkie prawa i obowiązki na zasadzie mechanizmu sukcesji generalnej. Swoje kadencje kontynuować będą w ramach Politechniki: rektor, senat, rada i kolegium elektorów.  Z niecierpliwością czekamy na uroczystość oficjalnej zmiany nazwy i uroczystość pierwszej inauguracji roku akademickiego (1 października) na Politechnice Morskiej w Szczecinie.

Źródło/fot.: Politechnika Morska

Zobacz podobne

Marek Gróbarczyk: projekt powrotu do polskiej bandery musi zostać odsunięty do czasu, gdy pozwoli na to budżet państwa

KM

Świnoujście: Pierwsza dostawa LNG dla PGNiG w 2021 roku

Autor

I Międzynarodowa Konferencja EMS-SAR 2023 już wkrótce

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie