Polski Portal Morski
Aktualności

Znamy wyniki I naboru na Politechnikę Morską w Szczecinie

Nawigacja, logistyka i informatyka – flagowe kierunki AMS cieszyły się największym powodzeniem podczas tegorocznego I naboru na Politechnikę Morską. W tym roku chciało u nas studiować ponad 1500 osób.

I morskie, i lądowe

I nabór na rok akademicki 2022/23 na Politechnice Morskiej w Szczecinie za nami. Warunki przyjęcia na studia I stopnia spełniło 837 kandydatów. Rekordy popularności biła lubiana od lat informatyka – kierunek przyciągnął o połowę więcej maturzystów niż przed rokiem. Dużym zainteresowaniem cieszyła się logistyka, jednak kierunki lądowe nie zdominowały tegorocznego naboru. Na pierwszym miejscu znalazła się bowiem nawigacja, także w języku angielskim. Bardzo dobrze poradziły sobie nowe kierunki. Inżynieria przemysłowa i morska energetyka wiatrowa – startująca w zeszłym roku akademickim – zachęciła dwa razy więcej kandydatów! Tegoroczny debiutant – kierunek automatyka i robotyka – zainteresował kilkadziesiąt osób. Maturzystów zaciekawiła również inżynieria eksploatacji.

Politechnika Morska okazała się atrakcyjna dla zagranicznych kandydatów. Tych, którzy spełnili kryteria przyjęcia było 273. W nowym roku akademickim na korytarzach uczelni spotkamy studentów głównie z Ukrainy, ale i z Czech, Słowacji, Turcji, Białorusi, Niemiec, Nigerii czy Azerbejdżanu. 70 obcokrajowców wybrało studia anglojęzyczne.

Nie udało się? Masz szansę w II naborze

Nabór uzupełniający na Politechnikę Morską będzie przeznaczony dla osób, które nie zdążyły zaaplikować na studia w 1 turze, nie dostały się na wymarzony kierunek za pierwszym razem, a także dla maturzystów-poprawkowiczów. Kandydaci mogą składać dokumenty od 25 lipca do 22/23 września na kierunki z wolnymi miejscami. Rekrutacja w II naborze odbywa się w trybie ciągłym, decyzje o przyjęciu na studia wydawane są na bieżąco.

Tegoroczna rekrutacja jest wyjątkowa. Po raz pierwszy prowadzimy nabór na Politechnikę Morską (PM). Od 1 września 2022 roku Akademia Morska w Szczecinie staje się Politechniką Morską. Zmiana będzie dotyczyła nie tylko nazwy – podniesiony zostaje status uczelni, podkreślone będą jej techniczny charakter i profil kształcenia. Politechnika Morska będzie jednak bezpośrednią kontynuatorkę osiągnięć Akademii Morskiej, przejmie jej wszelkie prawa i obowiązki na zasadzie mechanizmu sukcesji generalnej. Swoje kadencje kontynuować będą w ramach Politechniki: rektor, senat, rada i kolegium elektorów.  Z niecierpliwością czekamy na uroczystość oficjalnej zmiany nazwy i uroczystość pierwszej inauguracji roku akademickiego (1 października) na Politechnice Morskiej w Szczecinie.

Źródło/fot.: Politechnika Morska

Zobacz podobne

Kolejna inwestycja w Porcie Gdańsk zakończona

KM

Około 200 jednostek przeprawiło się Kanałem Żeglugowym przez Mierzeję Wiślaną

KM

Polski Związek Żeglarstwa zaprasza na Polboat Yachting Festival w Gdyni

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie