Polski Portal Morski
Aktualności Turystyka

Zlot jachtów z Duszą „Próchno i Rdza” 

Drewno i stal – te materiały konstrukcyjne charakteryzują wodne jednostki, które udział biorą w Zlocie Jachtów z Duszą „Próchno i Rdza”. W tym roku odbędzie się 14. edycja tego wydarzenia. W dniach od 6 do 9 października morskie oldtimery po raz kolejny zawiną do Gdyni.

Zlot jachtów z Duszą „Próchno i Rdza” to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz gdyńskich wydarzeń. Co roku do naszego miasta przypływają drewniane i stalowe jednostki, które niejedno przeżyły, a które nadal zachwycają swoim stanem i wyjątkowym wyglądem.

– Od wielu lat gościmy na początku października jachty drewniane i stalowe. Słowa „próchno” i „rdza” są troszeczkę po to, by zachęcić wszystkich do przyjścia, bo te jachty naprawdę są w świetnym stanie technicznym. Podróżują nie tylko po wodach Bałtyku, także to są doskonałe jachty – komentuje Joanna Zielińska, przewodnicząca Rady Miasta Gdyni.

Tegoroczna, czternasta już, edycja zlotu odbędzie w dniach 6-9 października. To czas, w którym sezon żeglarski chyli się ku końcowi. Na uczestników zlotu, a także odwiedzających wydarzenie mieszkańców czekać będzie moc atrakcji.

– Możemy spodziewać się pięknych jednostek, parady wzdłuż bulwaru, spotkań z żeglarzami, rozmów, które możemy prowadzić i na pokładzie i przy pokładzie. Niektórzy właściciele zezwalają na wejście na te jednostki. To nie są duże jednostki, więc tu nie można robić wycieczek dookoła. Ja bardzo cieszę się, że po raz kolejny przypływają te jednostki do Gdyni. To jest takie święto żeglarskie trochę na zakończenie sezonu – mówi Joanna Zielińska.

W ubiegłym roku do Gdyni zawinęło przeszło 30 jednostek. Jak będzie w tym roku? Tego dowiemy się wkrótce! Na stronie zlotu wciąż prowadzone są zapisy dla uczestników przybywających na własnych bądź wyczarterowanych jednostkach. Organizatorzy do udziału zapraszają także tych, którzy dopiero szukają miejsca na pokładzie jachtu z duszą.

źródło http://www.gdynia.pl / fot. Gdyniasport.pl

Zobacz podobne

Kontenerowiec ugrzązł na dwie godziny w Kanale Sueskim

BS

Świnoujście. Terminal kontenerowy sercem uniwersalnego hubu

Autor

Naimski: Rosja zmieniła handel surowcami w narzędzie zbrojne

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie