Polski Portal Morski
wielka brytania
Aktualności

Dziś Światowy Dzień Morza 2022

„Nowe technologie na rzecz bardziej ekologicznej żeglugi” to temat Światowego Dnia Morza w roku 2022, odzwierciedlający potrzebę wspierania ekologicznej transformacji sektora morskiego.

Tegoroczny temat jest okazją do skupienia się na znaczeniu zrównoważonego sektora morskiego i potrzebie lepszego i bardziej ekologicznego podejścia do odbudowy świata po pandemii.

Międzynarodowa Organizacja Morska aktywnie wspiera działania zmierzające do bardziej ekologicznej żeglugi w przyszłości, prezentuje innowacje morskie, badania i rozwój oraz demonstruje metody wdrażania nowych technologii.

„Nowe technologie na rzecz bardziej ekologicznej żeglugi”

Temat 2022 umożliwi szereg działań w celu zagłębienia się w konkretne tematy, związane z promowaniem innowacji, sprzyjających zaangażowaniu społecznemu i wykorzystaniem nowych technologii w celu wsparcia potrzeb bardziej ekologicznej transformacji sektora morskiego, zwłaszcza w kontekście krajów rozwijających się.

Zagadnienie nowych technologii na rzecz bardziej ekologicznej żeglugi jest powiązane z celami zrównoważonego rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych, w szczególności w sprawie działań na rzecz klimatu i rozsądnego użytkowania oceanów, mórz i zasobów morskich; zrównoważonego rozwoju  dotyczącego przemysłu, innowacji i infrastruktury; oraz celu, który podkreśla znaczenie partnerstw i wdrażania instrumentów niezbędnych dla osiągnięcia tych celów.

Departament Współpracy Partnerskiej i Projektów IMO (DPP) został utworzony w 2020 r., aby służyć jako brama do rozwijania możliwości współpracy z szeroką gamą partnerów zewnętrznych, w tym z państwami członkowskimi IMO, agencjami ONZ, instytucjami finansowymi, organizacjami pozarządowymi, organizacjami międzyrządowymi i sektorem prywatnym.

Światowy Dzień Morza – 29 września 2022 r.

Światowy Dzień Morza będzie obchodzony w siedzibie IMO 29 września 2022 r.

źródło umgdy.gov / fot.Shutterstock

Zobacz podobne

Poznaj Gdynię Tadeusza Wendy

AB

Razem dla służby zdrowia – Port Gdynia

Autor

MON: nieprawda, że rosyjski okręt przekroczył polskie wody terytorialne

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie