Polski Portal Morski
Akcje Polski Morskiej Aktualności Forum Ekspertów Polska Morska TV Ważne

Bezpieczeństwo strategicznej infrastruktury morskiej czyli Seciurity Forum w Szczecinie

Ochrona strategicznych dla bezpieczeństwa energetycznego obiektów m.in. gazociągu Baltic Pipe czy gazoportu w Świnoujściu to dziś priorytet. Pokazała to m.in. wojna na Ukrainie, działania zbrodniczej Rosji czy atak na gazociągi Nord Streem. O bezpieczeństwie energetycznym i jego ochronie debatowali w Szczecinie eksperci na konferencji Security Forum.

W ramach konferencji Security Forum Szczecin zaplanowano dla uczestników wydarzenia prezentację i i zwiedzanie niszczyciela min. typu Kormoran zacumowanego przy Bulwarze Chrobrego w Szczecinie. Uczestnicy konferencji mogli się zapoznać z systemami okrętu wspierającymi ochronę infrastruktury krytycznej.

Dzisiaj Bałtyk jest oceniany jako najszybciej rozwijający się gospodarczo akwen w Europie. Kluczem do jego bezpieczeństwa jest silna Marynarka Wojenna RP. To musi oznaczać współpracę z polskim przemysłem stoczniowym i centrami badawczo – wdrożeniowymi i kolejne nowe okręty, nowe urządzenia dla naszych Sil Morskich . Atutem dla Polski jest obecność w NATO, które po wejściu do Sojuszu Szwecji i Finlandii staje się poważnym gwarantem bezpieczeństwa procesów gospodarczych na Morzu Bałtyckim. 

Zobaczcie sami czego dotyczyło to spotkanie.

Zobacz podobne

Ciężarowiec „Amoenitas” zacumował w szczecińskim porcie

BS

Promy dla PŻM cichsze i mniej awaryjne

BS

BalticPipe. Ile gazu płynie w gazociągu?

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie