Polski Portal Morski
Akcje Polski Morskiej Aktualności Forum Ekspertów Polska Morska TV Ważne

Bezpieczeństwo strategicznej infrastruktury morskiej czyli Seciurity Forum w Szczecinie

Ochrona strategicznych dla bezpieczeństwa energetycznego obiektów m.in. gazociągu Baltic Pipe czy gazoportu w Świnoujściu to dziś priorytet. Pokazała to m.in. wojna na Ukrainie, działania zbrodniczej Rosji czy atak na gazociągi Nord Streem. O bezpieczeństwie energetycznym i jego ochronie debatowali w Szczecinie eksperci na konferencji Security Forum.

W ramach konferencji Security Forum Szczecin zaplanowano dla uczestników wydarzenia prezentację i i zwiedzanie niszczyciela min. typu Kormoran zacumowanego przy Bulwarze Chrobrego w Szczecinie. Uczestnicy konferencji mogli się zapoznać z systemami okrętu wspierającymi ochronę infrastruktury krytycznej.

Dzisiaj Bałtyk jest oceniany jako najszybciej rozwijający się gospodarczo akwen w Europie. Kluczem do jego bezpieczeństwa jest silna Marynarka Wojenna RP. To musi oznaczać współpracę z polskim przemysłem stoczniowym i centrami badawczo – wdrożeniowymi i kolejne nowe okręty, nowe urządzenia dla naszych Sil Morskich . Atutem dla Polski jest obecność w NATO, które po wejściu do Sojuszu Szwecji i Finlandii staje się poważnym gwarantem bezpieczeństwa procesów gospodarczych na Morzu Bałtyckim. 

Zobaczcie sami czego dotyczyło to spotkanie.

Zobacz podobne

A. Moskwa: Polska i USA wzmocniły współpracę w zakresie bezpieczeństwa energetycznego

JK

Projekt rozporządzenia ws. planu zagospodarowania przestrzennego dot. portu morskiego w Dźwirzynie

KM

Rekordowe przeładunki Portu Gdańskiego Eksploatacja S.A.

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie