Polski Portal Morski
Aktualności Ważne

Trzebież. Zmodernizowane nabrzeża w porcie już służą rybakom

Basen rybacki w Trzebieży jest już po modernizacji. Rybacy mają do dyspozycji praktycznie nowe nabrzeża, slip. Dziś, w obecności ministra Marka Gróbarczyka, dyrekcji Urzędu Morskiego i wykonawców nowe obiekty zostały oddane do użytku.

– W odniesieniu do modernizacji toru wodnego Szczecin- Świnoujście przebudowa basenu rybackiego w Trzebieży to niewielka inwestycja, jednak dla społeczności lokalnej, miejscowych rybaków ma ogromne znaczenie – przyznał Marek Gróbarczyk, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury, pełnomocnik rządu , ds. gospodarki wodą oraz inwestycji w gospodarce morskiej i wodnej dziękując inwestorowi, Urzędowi Morskiemu w Szczecinie, wykonawcom i wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji inwestycji.

Modernizacji dokonano w ramach programu poprawy infrastruktury w małych portach również porty w Mrzeżynie, Niechorzu i Lubinie. 

Paweł Szumny, zastępca dyrektora Urzędu Morskiego w Szczecinie podkreślił, iż modernizacja nabrzeży i wszystkie prace dotyczące przebudowy basenu rybackiego w Trzebieży kosztowały ponad 40 mln zł. Dla Trzebieży to strategiczna inwestycja. Port po modernizacji nie tylko ułatwi pracę rybakom, pozwoli również rozwijać nowe działalności na przebudowanych nabrzeżach z wykorzystaniem pogłębionego toru wodnego. 

PJ

Zobacz podobne

Polska Marynarka Wojenna. Supernowoczesne fregaty rakietowe wybudują polskie stocznie

AB

Wyjątkowa pogłębiarka  Inż. Łęgowski – prowadzi prace w szczecińskim Kanale Dębickim!

BS

Szkuner-Kapitan-Borchardt

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie