Polski Portal Morski
Aktualności Ważne

Spółka PGNiG Upstream Norway zawarła umowę na użytkowanie platformy wiertniczej Deepsea Yantai z firmą Odfjell Drilling

Kontrakt obejmuje wykonanie jednego odwiertu na Morzu Norweskim z opcją wykonania dwóch kolejnych odwiertów w 2024 roku. Wiążący zakres prac szacowany jest na 55 dni i ma rozpocząć się w drugim lub trzecim kwartale przyszłego roku.

PGNiG Upstream Norway jest częścią polskiego koncernu naftowo-gazowego PGNiG.

PGNiG Upstream Norway uzyskało w sierpniu ub.r. zezwolenie Norweskiego Dyrektoriatu ds. Ropy Naftowej (NPD) na odwiert typu wildcat zlokalizowany na Morzu Norweskim, który również będzie wydobywany przy użyciu Deepsea Yantai.

Deepsea Yantai to konstrukcja GM4D zdolna do działania w trudnych warunkach i na głębokości do 1200 m. Jest zarządzany przez Odfjell Drilling i jest własnością chińskiej firmy CIMC Raffles.

PGNiG Upstream Norway jest koncernem naftowo-gazowym z siedzibą w Stavanger w Norwegii. Jedynym właścicielem jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, które zostało przejęte przez PKN Orlen.

Spółki Grupy Orlen: Lotos Exploration & Production Norge oraz PGNiG Upstream Norway działają na Norweskim Szelfie Kontynentalnym. Wraz ze swoimi partnerami licencyjnymi przedłożyli norweskiemu Ministerstwu Ropy Naftowej i Energii plany rozwoju i działalności w obszarach, w których działają. Operatorem tych złóż jest AkerBP, a łączne zasoby wydobywalne przypadające na wszystkich koncesjonariuszy szacuje się na 580,9 mln boe (ekwiwalent baryłki ropy naftowej). Z tej kwoty 102,4 mln boe przypada na spółki Grupy Orlen. 

Fot.: PGNiG Upstream Norway

Zobacz podobne

Sztorm Ciaran/ 1,2 mln gospodarstw domowych bez prądu we Francji, chaos komunikacyjny w Wielkiej Brytanii i Holandii

AB

Pożar na statku przewożącym złom zacumowanym przy nabrzeżu w Porcie Gdańsk

AB

GAZ-SYSTEM zrealizował badania geotechniczne w ramach części morskiej Programu FSRU

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie