Polski Portal Morski
Aktualności Stocznie Technologie

Szef BBN sprawdzał postęp Miecznika w PGZ Stocznia Wojenna

PGZ Stocznie Wojenną odwiedził , Sekretarz Stanu w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego – Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Jacek Siewiera . Zapoznał się on z postępami Programu Miecznik w PGZ Stocznia Wojenna.

Przedstawilciele Stoczni udostępnili stan prac projektowych oraz inwestycyjnych. Zaprezentowano także działania w zakresie uruchomienia Centrum serwisowo – logistycznego dla okrętów sojuszniczych NATO.

Z Szefem BBN rozmawiano także o zaangażowaniu PGZ Stoczni Wojennej w inne przedsięwzięcia na rzecz poprawy bezpieczeństwa Narodowego w akwenie Bałtyku.
Na koniec wizyty, udostępniono do zwiedzania Laboratorium Zintegrowanego Systemu Łączności , które powstało w ramach programu InnoShip oraz opracowanymi przez ośrodek Systemów Specjalnych rozwiązaniami w zakresie wewnętrznych i zewnętrznych systemów łączności oraz nawigacji, które zamontowano m.in. na ORP Albatros i ORP Mewa.

źródło / fot. PGZ SW Linkedin

Zobacz podobne

Podsumowanie prac na budowie Polimerów Police w 2021 roku

BS

Na przełomie lat 60. i 70. Kanał Sueski był zamknięty przez 8 lat, utknęły także polskie statki

MZ

PGNiG: w terminalu w Luizjanie załadowano pierwszy ładunek LNG

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie