Polski Portal Morski
Aktualności Offshore

Sprzedaż fabryki ST3 Offshore to także zasługa Orlenu

Największy na świecie producent turbin wiatrowych – firma Vestas – kupił zakład ST3 Offshore w Szczecinie.

To dobra wiadomość – tak decyzję skomentował wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki. Zaznaczył, że duński potentat nie znalazł się w naszym mieście przypadkowo.

– Tam, gdzie mamy siłę kapitału, a Orlen ma tę siłę kapitału, przyciąga zagranicznych inwestorów także tutaj do Szczecina i na Pomorze Zachodnie, inwestorzy patrząc, że mają perspektywę bardzo dobrej współpracy, taką pewność kapitałową i dużego poważnego partnera, chcą inwestować także tutaj, w Szczecinie – mówi Bogucki.

Polski rząd zbudował ogromną wiarygodność. Duńczycy uważają Pomorze Zachodnie za bardzo dobre miejsce do inwestycji – mówi poseł Prawa i Sprawiedliwości Leszek Dobrzyński i podkreśla rolę Orlenu.

– Gdyby Orlen nie zaangażował się w budowę farm wiatrowych na Bałtyku, gdyby nie doszło do kontraktu z miastem, gdyby te projekty nie ruszyły z miejsca. Pamiętamy tutaj kilka miesięcy temu konferencję prasową, ogłoszenie o inwestycji w byłej Stoczni Świnoujście. To oczywiście tego byśmy nie byli świadkami – mówi Dobrzyński.

ST3 Offshore to fabryka podstaw do morskich elektrowni wiatrowych, którą zaraz po wybudowaniu porzucił niemiecki inwestor. Syndyk, pomimo pięciu przetargów, nie był w stanie sprzedać zakładu. Dopiero podczas szóstej próby udało się znaleźć dla fabryki nowego właściciela – firmę Vestas.

Źródło: Radio Szczecin Fot.: st3-offshore.com

Zobacz podobne

Czysta Odra w tym roku rekordowa

PL

20 lat SAR na morzu

KM

Hiszpanie chwalą Polskę za budowę Baltic Pipe

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie