Polski Portal Morski
Aktualności Żegluga

Żegluga Gdańska planuje rejsy na przekop Mierzei Wiślanej

Żegluga Gdańska planuje uruchomienie połączenia wodnego z Trójmiasta na otwarty w ubiegłym roku przekop Mierzei Wiślanej. Pierwsza jednostka popłynie w kierunku kanału Nowy Świat najpewniej tuż przed majówką. Na pokład będzie można wziąć rower.

Przekop Mierzei Wiślanej, jeszcze zanim powstał, już wzbudzał duże emocje i zainteresowanie. Budowa przeprawy umożliwiła żeglugę między Mierzeją Wiślaną a Zatoką Gdańską z pominięciem Cieśniny Pilawskiej na terenie Rosji.

Co by nie mówić o tej inwestycji – przyciąga ona sporo turystów, którzy chcą na własne oczy zobaczyć wart 2 mld zł obiekt. Tę popularność dostrzegła i planuje poniekąd wykorzystać Żegluga Gdańska, która jeszcze w tym miesiącu ma uruchomić rejsy katamaranem na mierzeję.

Start z Gdyni. Weź rower na pokład

Rejsy w kierunku przekopu odbywać się będą na linii Gdynia – Nowy Świat. Pierwszy planowany jest pod koniec kwietnia.

– Będziemy płynąć do przekopu, tam statek zacumuje na dwie godziny. Będzie więc czas na spacer i na zwiedzenie tego miejsca. To będą rejsy „bike and boat”. Na mierzei jest piękna trasa rowerowa, można więc zabrać ze sobą jednoślad. Planujemy, by przewóz roweru był w cenie biletu – zapowiada Jerzy Latała, prezes ŻG. – Chętni mogą po przepłynięciu w jedną stronę wrócić rowerem w drugą. Dla miłośników turystyki aktywnej to może być ciekawa propozycja.

3 godziny w jedną stronę

Rejsy planowane są z Gdyni, a nie z Gdańska ze względów praktycznych. Wyjście z portu gdańskiego na wody morskie zajmuje 45 minut, z Gdyni z nabrzeża przy skwerze Kościuszki – 5 minut.

Sam rejs w jedną stronę trwa 3 godziny, a odległość, jaką trzeba pokonać, to 30 mil morskich. Między Gdynią a przekopem będzie kursował prawdopodobnie katamaran „Agat”.

Rozkład i ceny są jeszcze ustalane.

Sezon białej floty rozpocznie się w połowie kwietnia

Krótsze rejsy po porcie w Gdyni i połączenia z Gdańska na Westerplatte rozpoczną się w piątek, 14 kwietnia. Na dłuższe wycieczki trzeba poczekać dwa tygodnie dłużej. 28 kwietnia uruchomione zostaną połączenia: Gdańsk-Sopot, Gdańsk-Sopot-Hel oraz Gdynia-Hel.

Sezon kursowania jednostek na tych liniach potrwa do końca września. Rozkład rejsów, godziny i cennik biletów dostępne są na stronie Żeglugi Gdańskiej pod adresem: www.zegluga.pl/rejsy.

Źródło: https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Rejsy-z-Gdyni-na-przekop-Mierzei-Wislanej-n176953.html

Fot.: Flickr

Zobacz podobne

Szkolenie załogi „Albatrosa”

PL

Port Gdańsk: Wolny Obszar Celny ma już 25 lat

KM

Stocznia Gryfia nie zwalnia tempa- wszystkie doki zapełnione

PL

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie