Polski Portal Morski
Aktualności Extra Porty Ważne

Terminal Promowy Świnoujście. Obsłużony pierwszy po modernizacji transport kolejowy

Na Terminalu Promowym w Porcie Świnoujście został obsłużony pierwszy po modernizacji transport kolejowy. Terminal został przystosowany do obsługi ładunków intermodalnych. Wagony kolejowe służące do przewozu kontenerów przypłynęły promem Polonia i wyruszyły w dalszą drogę na południe Europy.

Warto sobie uświadomić, że terminal promowy w Świnoujściu jest jednym z największych na Bałtyku. Dlatego modernizacja i przystosowanie infrastruktury tego terminalu do obsługi transportu intermodalnego, w tym obsługi promów o długości do 270 m – było konieczną inwestycją. 

W ramach projektu zainwestowano również w bezpieczeństwo ludzi za sprawą nowego rękawa pasażerskiego umożliwiającego bezkolizyjne przemieszczanie się pieszych. 

Nowy terminal dysponuje czterema nowymi ciągnikami siodłowymi i dwoma  wózkami wysokiego składowania typu Reachstacker, które usprawnią transport i przeładunek kontenerów. Dla ciekawości dodajmy, iż Reachstacker waży 100 ton i ma udźwig 45 ton.

Źródło ZMPSiŚ

Zobacz podobne

Grupa Azoty: dostawy gazu przebiegają bez zakłóceń

KM

Pewne miejsce żeglarstwa wśród sportów olimpijskich

BS

Urząd Morski w Gdyni: po grudniowych sztormach na Bałtyku najbardziej ucierpiały okolice Lubiatowa

PL

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie