Polski Portal Morski
Aktualności

Rozpoczęła się rozbiórka starego terminalu promowego w Gdyni

Rozpoczął się demontaż rękawa pasażerskiego w starym terminalu promowym przy nabrzeżu Helskim II w Gdyni. To początek rozbiórki obiektu, który stał pusty, po tym jak przeniesiono ruch promowy do nowego terminalu przy nabrzeżu Polskim.

Przypomnijmy, że od czerwca ubiegłego roku jednostki Stena Line przybijają już do nowego Publicznego Terminalu Promowego, który powstał przy nabrzeżu Polskim w sąsiedztwie Muzeum Emigracji. Od tamtej pory stary obiekt przy nabrzeżu Helskim II tuż pod Estakadą Kwiatkowskiego jest wyłączony z użytku.

Dzięki przeprowadzce uda się odzyskać to nabrzeże na inną działalność portową. W sąsiedztwie działają dwa terminale kontenerowe. Jednak zanim znajdzie się docelowy operator, przez dwa lata na tym terenie będzie pracował terminal BCT. Wszystko z powodu planowanej przebudowy nabrzeża Helskiego w części zajmowanej przez ten terminal. Na czas remontu pomarańczowe suwnice zostaną przesunięte bliżej estakady. Jednak, aby tak się stało trzeba wyburzyć infrastrukturę po starym terminalu promowym.

źródło https://biznes.trojmiasto.pl/Rozbiorka-starego-terminalu-promowego-w-Gdyni-n177541.html / fot. trojmiasto.pl

Zobacz podobne

Współpraca Portu Gdańsk i mieszkańców Letnicy oraz Nowego Portu na rzecz poprawy jakości życia

BS

Dar Młodzieży paradnie wpłynął do portu w Gdyni

Pio Su

Mocne wejście portów ujścia Odry do gry o ładunki kontenerowe

MZ

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie