Polski Portal Morski
Aktualności Edukacja

Trwa 15. edycja Międzynarodowej Konferencji TransNav

Po raz piętnasty naukowcy z całego świata spotkali się w Gdyni na międzynarodowej konferencji „International Conference on Marine Navigation and Safety of Sea Transportation TransNav 2023”. Wydarzenie to organizowane jest przez Wydział Nawigacyjny Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, wspólnie z prestiżowym brytyjskim The Nautical Institute.

Trzydniowa konferencja adresowana jest do środowisk naukowych. Ma na celu transfer wiedzy, doświadczeń i badań dotyczących różnych aspektów nawigacji, w tym bezpieczeństwa nawigacji i transportu morskiego. Pomysłodawcą TransNav jest JM Rektor Uniwersytetu Morskiego w Gdyni prof. dr. hab. inż. kpt. ż.w. Adam Weintrit. Witając uczestników wydarzenia, JM Rektor zwrócił ich uwagę na rosnące zainteresowanie konferencją i coraz większą liczbę uczestników każdej kolejnej edycji:

„Konferencja TransNav rozwija się, z każdą edycją jest coraz większa. W tym roku zgromadziła członków komitetu naukowego i recenzentów z 79 krajów świata.”


15. edycja międzynarodowej konferencji „International Conference on Marine Navigation and Safety of Sea Transportation TransNav” poświęcona jest zagadnieniom z dziedziny transportu wodnego, nawigacji, mobilności ludzi i ładunków w kontekście energii, infrastruktury, środowiska, bezpieczeństwa oraz ekonomii.

Pierwszego dnia konferencji JM Rektor wręczył nagrody, które przyznawane są od 2019 roku. Nagrodę „Ulisses Award” decyzją kapituły konkursowej otrzymał kpt. Andre LeGoubin – przewodniczący The Nautical Institute.

„Wielu z nas zbliża się do końca swojej kariery, ważne jest więc, abyśmy uwzględnili w naszych dyskusjach następne pokolenia marynarzy. Przywódcy jutra są tu dziś z nami. Są na naszych statkach, są w naszych biurach, w naszych szkołach i w naszych domach oraz na naszej konferencji. Musimy zaangażować we współpracę tych młodych specjalistów, podzielić się z nimi naszą wiedzą, doświadczeniami i naszymi przemyśleniami, bo to oni będą nawigować sektor morski ku przyszłości” – podkreślił kpt. Andre LeGoubin.


Nagrodę „Hevelius Award” za szczególne zasługi dla rozwoju nawigacji otrzymał Dziekan Wydziału Nawigacyjnego Uniwersytetu Morskiego w Gdyni dr hab. inż. Tomasz Neumann, prof. UMG.  

15. edycja międzynarodowej konferencji „International Conference on Marine Navigation and Safety of Sea Transportation TransNav” zgromadziła ponad 200 uczestników.

Konferencja zakończy się w piątek, 23 czerwca 2023 roku.

Źródło UMG

Zobacz podobne

Kolejny incydent na Morzu Południowochińskim. Chiny znowu miały przepędzić okręt US Navy

AZ

Czas na wielki finał The Ocean Race. Przed polskim jachtem WindWhisper ostatni wyścig portowy 

AZ

Otwarcie Przekopu Mierzei Wiślanej demonstracją uniezależnienia od Rosji

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie