Polski Portal Morski
Aktualności

Dodatkowy pociąg na trasie Szczecin-Kołobrzeg

Do końca wakacji na trasie Szczecin Główny – Kołobrzeg kursować będzie dodatkowy pociąg. Połączenie zostanie uruchomione w sobotę 8 lipca. Rozszerzone zostaną również terminy kursowania kilku składów relacji przeciwnej, z Kołobrzegu do Szczecina.

Z Kołobrzegu do Szczecina Głównego codziennie kursować będą pociągi o godz. 8.00 i 9.40. Pierwszy z nich dotychczas jeździł w dni robocze i niedziele. Od soboty (8 lipca) na trasę będzie wyjeżdżał także w każdą sobotę wakacji. Kurs realizowany o 9.40 w sezonie letnim także będzie odbywał się codziennie. Wcześniej jego rozkład nie obejmował niedziel.

Samorząd województwa zachodniopomorskiego wraz z POLREGIO uruchamia też dodatkowy pociąg relacji Szczecin Główny – Kołobrzeg.

Korzystać z niego będzie można od poniedziałku do soboty o godz. 15.41. Pierwszy kurs odbędzie się 8 lipca. Nieco ponad godzinę później ten sam skład będzie ruszał w wakacyjne niedziele oraz wyjątkowo we wtorek 15 sierpnia.

Udogodnieniem dla wracających z Kołobrzegu w kierunku stolicy Pomorza Zachodniego będzie też zwiększona częstotliwość pociągu, który planowo rusza o 19.41. Dotychczas kursował on tylko w weekendy, w okresie wakacji będzie kursował codziennie.

Dodatkowe pociągi uruchomiono też do innych nadmorskich miejscowości w woj. zachodniopomorskim. Do Świnoujścia, szczególnie w weekendy, pociągi kursują średnio co godzinę. W wakacyjne pociągi wyjadą też na trasę Koszalin–Mielno. Uruchamiane są wspólnie przez władze województwa zachodniopomorskiego, miasto Koszalin i gminę Mielno.

Źródło: PAP Fot.: Polregio

Zobacz podobne

Ćwiczenia na terenie Portu Gdynia

KM

„Manifest Lipcowy” przeżył święto państwowe 22 Lipca

BS

Komplet decyzji dla ważnego dla południa kraju gazociągu

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie