Polski Portal Morski
Aktualności Stocznie

Stocznia Szczecińska „Wulkan” i Meyer Werft rozpoczynają współpracę

Stocznia Szczecińska „Wulkan” rozpoczęła ramową współpracę z firmą Meyer Werft w zakresie budowy statków i konstrukcji stalowych.

Meyer Werft jako globalny lider przemysłu stoczniowego złożył zamówienia w SSW na bloki statków wycieczkowych.

Stocznia „Wulkan” dostarczyła pierwsze bloki, co jest początkiem długoterminowej współpracy. Pierwsze dostawy objęły konstrukcje stalowe z wyposażeniem i powłoką antykorozyjną.

Intensywna modernizacja kluczowych aktywów Stoczni otworzy nowe możliwości w zakresie budowy, montażu i wodowania bloków konstrukcji stalowych do 4500 ton.

Wraz z rozwojem technicznym Stocznia „Wulkan” systematycznie zwiększa zatrudnienie, aby  dostosować się do najwyższych wymagań i standardów oczekiwanych przez klientów, w tym lidera branży stoczniowej Meyer Werft.

Konsekwentne działania Zarządu Stoczni Szczecińskiej „Wulkan” umożliwiły firmie zdobycie certyfikatu FROSIO w zakresie systemów antykorozyjnych, co z pewnością wzmocni pozycję Stoczni jako producenta konstrukcji dla przemysłu stoczniowego, jak również offshore wind.

źródło/fot: Stocznia Wulkan

Zobacz podobne

Pokażą siłę NATO. Okręty wojenne zacumują przy Wałach Chrobrego

KM

Wiceszef MI: nie będziemy rozpoczynać nowych prac na Odrze, choć część musimy dokończyć

BS

Zbadano wietrzność i natężenie fal morskich dla projektu Bałtyk I

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie