Polski Portal Morski
Aktualności Polska Morska TV Porty Turystyka

MSC POESIA zawinął do Portu Gdynia

Sezon wycieczkowców w gdyńskim porcie osiąga swój szczyt, a każde zacumowanie pływającego hotelu to nie tylko wydarzenie, ale też stanowi świetną okazję zarówno do zobaczenia kolosa oraz zrobienia mu zdjęć. Wśród tych gigantycznych statków niekwestionowanym bohaterem jest MSC Poesia, jedna z najdłuższych i najbardziej luksusowych jednostek pasażerskich, która wpłynęła do gdyńskiego portu 28 sierpnia 2023.

MSC Poesia, to jedna z najdłuższych jednostek pasażerskich, bo licząca aż blisko 294 metrów. Choć pierwotnie planowano, że statek zawinie do Gdyni o godzinie 12:00 w południe, to w poniedziałek przypłynął o godzinie 09:00 i można było go podziwiać cumującego przy nabrzeżu Muzeum Emigracji.

Nie można przejść obojętnie obok tego kolosa- włoska stylistyka jednostki urzeka. Wycieczkowiec posiada 13 pokładów pasażerskich pełnych rozrywek, relaksu i rozmaitych atrakcji. MSC Poesia to prawdziwy statek-miasto na wodach. Wyposażony we wszystko, czego dusza pasażera zapragnie- od restauracji serwujących wykwintne dania, po baseny i spa, zapewniające chwilę błogiego relaksu w trakcie rejsu.

Może transportować do 3 tysięcy pasażerów, ulokowanych w ponad 1,2 tysiącu kabin. Personel okrętu liczy aż tysiąc osób. 

Kolejna, a zarazem ostatnia w tym sezonie, wizyta MSC Poesia w Gdyni planowana jest na 4 września.

fot. FB Port Gdynia

Zobacz podobne

Jutro VI Forum bezpieczeństwa morskiego państwa

KM

Wyspy Owcze wciąż udostępniają Rosji swoje porty; istnieją obawy, że tam przygotowują akty sabotażu

AZ

Elektrownia Dolna Odra – backup dla inwestycji offshore na Bałtyku

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie