Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo Inne

Maskpol zwiększa moce produkcyjne- będzie szył jeszcze więcej mundurów

W Częstochowie został otwarty nowy zakład produkcyjny spółki Maskpol, od pół wieku dostarczającej Wojsku Polskiemu mundury, maski przeciwgazowe, kamizelki kuloodporne, hełmy ochronne. W hali, której budowa została sfinansowana ze środków spółki, będą produkowane głównie mundury.

Maskpol to największy w Polsce i czołowy w naszej części Europy producent wyposażenia osobistego i ochronnego dla wojska i służb mundurowych. Spółka należąca do Polskiej Grupy Zbrojeniowej ma w swojej ofercie nie tylko różnego typu mundury, lecz także kamizelki kuloodporne, hełmy balistyczne i ochronne oraz maski przeciwgazowe i odzież ochronną (zabezpieczającą przed skutkami użycia broni biologicznej i chemicznej).

Polska armia korzysta z wyrobów Maskpolu od ponad 50 lat, czyli od momentu, gdy firma rozpoczęła działalność. W tym roku Agencja Uzbrojenia podpisała ze spółką umowę wartą prawie 500 mln zł na zakup kilkudziesięciu tys. kamizelek kuloodpornych KKZ-01. Wojsko ma je otrzymywać w latach 2024–2025. Aby Maskpol podołał zamówieniom składanym przez Siły Zbrojne RP oraz by mógł w większym stopniu walczyć o inne rynki zbytu – krajowe i zagraniczne – firma z Konieczek (woj. śląskie) zwiększa swoje moce produkcyjne. Kupuje więcej maszyn i zatrudnia w Konieczkach nowych pracowników.

Ale to nie wszystko. Kilka dni temu w Częstochowie uroczyście otwarty został drugi zakład produkcyjny Maskpolu. W dwukondygnacyjnym obiekcie o powierzchni ponad 2 tys. mkw. będzie pracować około 250 osób. Ich zadaniem będzie przede wszystkim szycie mundurów. – Żołnierz musi mieć dostęp do wyposażenia najwyższej jakości, gwarantującej mu bezpieczeństwo i komfort służby. Wyroby z Maskpolu od wielu lat spełniają te cechy, za co serdecznie gratuluję zarządowi i wszystkim pracownikom spółki. Z tym większą radością przyjmuję uruchomienie nowej szwalni, która zwiększy możliwości spółki w produkcji umundurowania i oporządzenia – mówił Sebastian Chwałek, prezes PGZ SA, podczas uroczystości otwarcia nowego zakładu.

Adam Ogrodnik, prezes Maskpolu, podkreślał, że inwestycję w Częstochowie spółka zrealizowała z własnych środków. Podobnie jest z rozbudową mocy produkcyjnych w macierzystej siedzibie – tamte prace również opłacane są z zysków Maskpolu.

źródło: https://www.polska-zbrojna.pl/ / fot. Maskpol, PGZ

Zobacz podobne

Bój o Kołobrzeg powrócił na centralną plażę

PL

Pierwszy polski kuter rakietowy

BS

MI przygotowało zmiany ustawowe dotyczące m.in. rozwoju żeglugi śródlądowej

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie