Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo Inne

PGZ rozbudowuje kompetencje

Pierwszego dnia targów przemysłu obronnego Polska Grupa Zbrojeniowa podpisała kilka strategicznych umów o współpracy. Dotyczą one serwisu i naprawy samolotów FA-50, produkcji amunicji wielkokalibrowej i pocisków do wyrzutni K239 Chunmoo, opracowania mikrosatelitów radarowych oraz kooperacji przy serwisie i dystrybucji kluczowych podzespołów układu napędowego do pojazdów.

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach to m.in. niepowtarzalna okazja do spotkań i negocjacji biznesowych. Część z nich jest formalizowana różnego typu porozumieniami i umowami o współpracy. Od lat liderem na tym polu jest Polska Grupa Zbrojeniowa, która dostosowując się do oczekiwań wojska, systematycznie zwiększa swoje możliwości. Tym razem przedstawiciele holdingu podpisali w Kielcach kilka porozumień z firmami z Korei Południowej, Stanów Zjednoczonych i Finlandii.

Z azjatyckim partnerem zawarto cały pakiet umów. I tak, porozumienie z Korea Aerospace Industries przewiduje, że PGZ będzie współpracować z producentem samolotów FA-50 w zakresie serwisu i napraw kupionych przez SZRP maszyn. Umowa z koreańską firmą POONGSAN zakłada kooperację w zakresie produkcji amunicji wielkokalibrowej, a z Hanwha Aerospace dotyczy uruchomienia w spółkach Grupy produkcji rakiet systemu K239 Chunmoo.

Z inną domeną wojskową związana jest umowa z fińską firmą ICEYE. Celem jest w tym przypadku wspólne przygotowanie dla Sił Zbrojnych RP konstelacji satelitów radarowych wraz ze stacjonarną i mobilną stacją naziemną.

Porozumienie z amerykańskim koncernem Allison Transmission przewiduje z kolei powołanie w Polsce centrum serwisowego produkowanych przez firmę z USA skrzyni biegów.

źródło: https://www.polska-zbrojna.pl/ / fot. Maciej Chilczuk, PGZ

Zobacz podobne

Nowy zbiornik w terminalu LNG gotowy. Trwają próby wodne

Pio Su

Proekologiczna inwestycja w Trzebini produkuje paliwo ze zużytego oleju

PL

Polski armator globalnym wiceliderem na Wielkich Jeziorach

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie