Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo Polska Morska TV Ważne

Rozbudowa Terminala LNG w Świnoujściu postępuje!

Około 1,5 miliarda metrów sześciennych gazu zmieści się do budowanego nowego zbiornika w Gazoporcie w Świnoujściu. Na razie posłużył on za wyjątkową… salę koncertową. Wystąpił w nim trębacz i udowodnił, że obiekt ma niesamowitą akustykę.

„Rozbudowa w Świnoujściu postępuje. Niedługo nowy zbiornik zostanie zamknięty i jego niebywała akustyka przegra z bezpieczeństwem energetycznym i funkcją magazynowania gazu. Gaz-System zadbał jednak o jej nieśmiertelność. Łapcie na weekend cudne dźwięki trąbki” – napisała w serwisie X (daniej Twitter) minister Anna Trzeciakowska, Pełnomocnik Rządu ds. Strategicznej Infrastruktury Energetycznej.

Gaz-System ocenia, że trzeci zbiornik na gaz w Gazoporcie powinien zostać oddany do użytku już w październiku. Obecnie trwa procedura zamknięcia zbiornika, następnie rozpocznie się badanie szczelności. Docelowo w zbiorniku można będzie przechowywać około 1,5 miliarda metrów sześciennych gazu.

Źródło TVP Info, mat. filmowy Anna Trzeciakowska „X” Twitter https://twitter.com/AnnaTrzeciakow3

Zobacz podobne

Finał Regat Bałtyckich w Szczecinie. Startują „Żagle 2021”

JJ

Kalendarium historyczne – 3 sierpnia 1934 r. – sowiecki pancernik Marat z wizytą w Gdyni

KM

Forum Ekspertów: Kmdr ppor. rez. Sebastian Kalitowski – Bezpieczeństwo. Piraci nadal bardzo groźni!

Autor

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie