Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo Polska Morska TV Ważne

Rozbudowa Terminala LNG w Świnoujściu postępuje!

Około 1,5 miliarda metrów sześciennych gazu zmieści się do budowanego nowego zbiornika w Gazoporcie w Świnoujściu. Na razie posłużył on za wyjątkową… salę koncertową. Wystąpił w nim trębacz i udowodnił, że obiekt ma niesamowitą akustykę.

„Rozbudowa w Świnoujściu postępuje. Niedługo nowy zbiornik zostanie zamknięty i jego niebywała akustyka przegra z bezpieczeństwem energetycznym i funkcją magazynowania gazu. Gaz-System zadbał jednak o jej nieśmiertelność. Łapcie na weekend cudne dźwięki trąbki” – napisała w serwisie X (daniej Twitter) minister Anna Trzeciakowska, Pełnomocnik Rządu ds. Strategicznej Infrastruktury Energetycznej.

Gaz-System ocenia, że trzeci zbiornik na gaz w Gazoporcie powinien zostać oddany do użytku już w październiku. Obecnie trwa procedura zamknięcia zbiornika, następnie rozpocznie się badanie szczelności. Docelowo w zbiorniku można będzie przechowywać około 1,5 miliarda metrów sześciennych gazu.

Źródło TVP Info, mat. filmowy Anna Trzeciakowska „X” Twitter https://twitter.com/AnnaTrzeciakow3

Zobacz podobne

PGNiG dementuje: nie ma problemu z dostawą gazu dla Baltic Pipe

KM

Rząd Antigui i Barbudy planuje wystawić na aukcję superjacht „powiązany” z Rosją, wart ponad 80 mln dolarów

BS

Trwają prace nad umocnieniami brzegowymi w Mielnie

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie