Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo Inne Porty

Młodzi strażacy odkrywają tajemnice Portowej Straży Pożarnej w Porcie Szczecin-Świnoujście

W Porcie Szczecin-Świnoujście istnieje nieoceniona grupa bohaterów, która stoi na straży bezpieczeństwa i gotowa jest działać w każdym momencie. To Portowa Straż Pożarna, w pełni oddana swojej roli w zapewnianiu bezpieczeństwa na wodach portowych oraz terenach przyległych. Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście doskonale zdaje sobie sprawę z wag i znaczenia tej niezastąpionej instytucji, która nie tylko dba o bezpieczeństwo, lecz także stale inwestuje w rozwijanie umiejętności swoich strażaków oraz przekazuje swoją wiedzę dalej, by społeczność mogła czuć się pewnie w obliczu wszelkich potencjalnych zagrożeń.

Młodzi strażacy z OSP KSRG Widuchowa , OSP KSRG Krzywin, OSP Krajnik Dolny i OSP Ognica zwiedzili statki pożarnicze oraz poznali historię Portowej Straży Pożarnej i sprzęt jakim na co dzień posługują się portowi strażacy.

Najważniejszym punktem wizyty młodych strażaków była możliwość zwiedzenia dwóch imponujących statków pożarniczych: #Strażak28 i #Strażak24. Te potężne jednostki stanowią serce i rdzeń działań Portowej Straży Pożarnej w przypadku sytuacji awaryjnych i pożarów na wodach portowych. Młodzież miała okazję przyjrzeć się wyposażeniu tych jednostek, dowiedzieć się, jak działają systemy gaśnicze oraz jakie technologie są używane do walki z pożarami na morzu. Kapitanowie statków opowiedzieli młodym gościom o tym, jakie wyzwania stawia przed nimi praca na morzu, gdzie każdy interwencja wymaga ogromnej wiedzy i umiejętności.

W trakcie wizyty młodzież dowiedziała się również o historii Portowej Straży Pożarnej, która ma bogate dziedzictwo sięgające kilku dziesięcioleci. Straży opowiadali o wyjątkowych momentach w historii, w których ich jednostki musiały stawić czoła trudnym wyzwaniom i poświęcić się, by ochronić port i jego załogę.

Wizyta Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z OSP KSRG Widuchowa, OSP KSRG Krzywin, OSP Krajnik Dolny i OSP Ognica w siedzibie Portowej Straży Pożarnej była wydarzeniem, które pozwoliło młodym ochotnikom spojrzeć w głąb pracy strażaków oraz poznać ich codzienne wyzwania. To także okazja do nauki i inspiracji, a przede wszystkim moment, w którym dziedzictwo strażackie przekazywane jest z pokolenia na pokolenie.

fot. ZMPSiŚ

Zobacz podobne

W Stambule zakończono inspekcję statku przewożącego ukraińską kukurydzę

BS

W Świnoujściu zacumował kolejny gazowiec. To już 182. dostawa LNG dla PGNiG

KM

Żeglarze zawładną Gdynią. GSD startuje w piątek

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie