Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo Inne Porty

Młodzi strażacy odkrywają tajemnice Portowej Straży Pożarnej w Porcie Szczecin-Świnoujście

W Porcie Szczecin-Świnoujście istnieje nieoceniona grupa bohaterów, która stoi na straży bezpieczeństwa i gotowa jest działać w każdym momencie. To Portowa Straż Pożarna, w pełni oddana swojej roli w zapewnianiu bezpieczeństwa na wodach portowych oraz terenach przyległych. Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście doskonale zdaje sobie sprawę z wag i znaczenia tej niezastąpionej instytucji, która nie tylko dba o bezpieczeństwo, lecz także stale inwestuje w rozwijanie umiejętności swoich strażaków oraz przekazuje swoją wiedzę dalej, by społeczność mogła czuć się pewnie w obliczu wszelkich potencjalnych zagrożeń.

Młodzi strażacy z OSP KSRG Widuchowa , OSP KSRG Krzywin, OSP Krajnik Dolny i OSP Ognica zwiedzili statki pożarnicze oraz poznali historię Portowej Straży Pożarnej i sprzęt jakim na co dzień posługują się portowi strażacy.

Najważniejszym punktem wizyty młodych strażaków była możliwość zwiedzenia dwóch imponujących statków pożarniczych: #Strażak28 i #Strażak24. Te potężne jednostki stanowią serce i rdzeń działań Portowej Straży Pożarnej w przypadku sytuacji awaryjnych i pożarów na wodach portowych. Młodzież miała okazję przyjrzeć się wyposażeniu tych jednostek, dowiedzieć się, jak działają systemy gaśnicze oraz jakie technologie są używane do walki z pożarami na morzu. Kapitanowie statków opowiedzieli młodym gościom o tym, jakie wyzwania stawia przed nimi praca na morzu, gdzie każdy interwencja wymaga ogromnej wiedzy i umiejętności.

W trakcie wizyty młodzież dowiedziała się również o historii Portowej Straży Pożarnej, która ma bogate dziedzictwo sięgające kilku dziesięcioleci. Straży opowiadali o wyjątkowych momentach w historii, w których ich jednostki musiały stawić czoła trudnym wyzwaniom i poświęcić się, by ochronić port i jego załogę.

Wizyta Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z OSP KSRG Widuchowa, OSP KSRG Krzywin, OSP Krajnik Dolny i OSP Ognica w siedzibie Portowej Straży Pożarnej była wydarzeniem, które pozwoliło młodym ochotnikom spojrzeć w głąb pracy strażaków oraz poznać ich codzienne wyzwania. To także okazja do nauki i inspiracji, a przede wszystkim moment, w którym dziedzictwo strażackie przekazywane jest z pokolenia na pokolenie.

fot. ZMPSiŚ

Zobacz podobne

Prezydent i premier odwiedzają teren przekopu Mierzei Wiślanej

KM

PG realizuje projekty infrastrukturalne za blisko pół miliarda zł

BS

Oficjalne zakończenie projektu Budowa Lodołamaczy dla RZGW Gdańsk

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie