Polski Portal Morski
Aktualności Porty

Port Gdańsk po Międzynarodowych Targach Logistyki i Transportu w Chinach – CILF 2023

Port Gdańsk po Międzynarodowych Targach Logistyki i Transportu w Chinach (Shenzhen) – CILF 2023. Port miał okazję zaprezentować swoją ofertę handlową, również podczas odbywającego się Shenzhen World Port Chain Strategy Forum 2023. Stoisko Port Gdańsk cieszyło się sporym zainteresowaniem odwiedzających. Wspólnie z Portem Gdańsk wystawiali się: Adampol SA, Kador i Langowski Logistics.

Przedstawiciele Portu Gdańsk: Michał Stupak z Departamentu Handlowego oraz Brigitte Zhang z Biura Portu Gdańsk w Szanghaju odwiedzili porty Qinzhou oraz Guangzhou. Byli w Nanningu, mieście położonym 150 km od morza, gdzie znajduje się siedziba Beibu Gulf Ports (BGP), zrzeszającego trzy porty: Qinzhou, Beihai i Fanchengang.

Porty Zatoki Beibu w 2022 roku przeładowały 370 mln ton ogółem, w tym 7 mln TEU. Port Guangzhou, z którym w 2016 r. Port Gdańsk podpisał list intencyjny o współpracy, posiada aż 154 regularne linie kontenerowe (przeładowuje 24,4 mln TEU).

Port Gdańsk wraz z firmami Adampol, Kador oraz Langowski Logistics, zorganizował spotkanie handlowe, w którym uczestniczyło ponad 50 chińskich firm.

W trakcie spotkań, rozmówcy byli zainteresowani powierzchniami magazynowymi już istniejącymi, ale także inwestycjami na gruntach portowych. Chińczycy byli ciekawi strategii jaką przyjął Port Gdańsk w związku z pandemią i zmianą sytuacji geopolitycznej, spowodowaną agresją Rosji na Ukrainę. Byli pod wrażeniem tego, że dajemy sobie radę, nie tylko z utrzymaniem dotychczasowych wolumenów, ale przede wszystkim, że notujemy wzrosty przeładunków, podczas gdy większość portów europejskich ma spadki – podsumowuje wyjazd Michał Stupak.

Źródło Port Gdańsk

Zobacz podobne

Rozmowy ministrów transportu państw Grupy Wyszehradzkiej o europejskim transporcie

Autor

Gdynia pełną parą

KM

Jest przetarg na projekt Zachodniej Obwodnicy Szczecina

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie