Polski Portal Morski
Aktualności Inne Stocznie

Krzysztof Zaremba: sytuacja Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia jest bardzo dobra

Sytuacja Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia jest bardzo dobra – mówił, w porannej „Rozmowie pod Krawatem” Radia Szczecin, prezes spółki Krzysztof Zaremba.

Odniósł się w ten sposób do nieprawdziwych informacji zawartych w Gazecie Wyborczej.

Prezes Gryfii przypomniał także, że przez ostatnie lata zakład ma dodatni wynik finansowy. – Sytuacja finansowa, jak i organizacyjna czy produkcyjna Gryfii nigdy nie była tak dobra – przez ostatnie kilkanaście lat – jak jest teraz. Po drugie, od razu chcę zapowiedzieć, że zgodnie z oświadczeniem wydanym, podejmujemy kroki prawne w związku z tą publikacją. Po trzecie, zmieniło się prawo i po rozstrzygnięciu w pierwszej instancji, strona może wnieść o zajęcie komornicze na wysokości roszczenia – tłumaczył Zaremba.

Stocznia przegrała, w pierwszej instancji, proces z jedną z firm podwykonawczych, dlatego musiała wpłacić na konto sądu kwotę, która jest przedmiotem sporu.

– Sprawa trafiła już do drugiej instancji – dodał Krzysztof Zaremba: – To jest kwota niewielka w porównaniu do zasobów MSR Gryfia. Ja z oczywistych względów, publicznie nie będę o nich mówił dzisiaj. Proszę pamiętać, że dobra sytuacja Gryfii została stwierdzona i to już po raz drugi w opinii biegłych rewidentów niezależnych, którzy muszą zgodnie z prawem badać standing firmy.

W pierwszym półroczu Morska Stocznia Remontowa Gryfia wyremontowała 65 statków.

Źródło https://radioszczecin.pl fot. MSR Gryfia

Zobacz podobne

Kremlowska wirtualna korekta granic na Bałtyku

PL

Od niedzieli wystawa „Okręty wojenne 3D” w Muzeum Uzbrojenia na Cytadeli

BS

Terminal Promowy w Świnoujściu. Estakada już jest!

Autor

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie