Polski Portal Morski
Aktualności Technologie

Innowacyjne partnerstwo PGZ i Grupy AZOTY

Polska Grupa Zbrojeniowa, lider w produkcji zaawansowanych rozwiązań dla Sił Zbrojnych oraz Grupa Azoty, jeden z kluczowych producentów europejskiej branży nawozowo-chemicznej, podpisały porozumienie dające nowe perspektywy w rozwoju technologicznym i produkcji.

Wspólnym celem zawartego porozumienia jest nie tylko rozwijanie technologii, ale także zwiększanie bezpieczeństwa zdolności przemysłowych w prowadzeniu prac badawczo-rozwojowych i produkcji.

– Nasze wspólne przedsięwzięcia to krok w przyszłość dla polskiego przemysłu. Jesteśmy gotowi wspólnie kształtować innowacje, które będą miały wpływ nie tylko na siły zbrojne, ale także na rozwój technologiczny kraju” – podkreśla Sebastian Chwałek, prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A.

Planowane przedsięwzięcia obejmują prace badawczo-rozwojowe w obszarach produkcji chemicznej, współpracę w zakresie zapewnienia dostaw komponentów do prowadzenia działalności produkcyjnej, nowych materiałów dla przemysłu zbrojeniowego oraz projektowania materiałów do druku 3D w zastosowaniach militarnych.

– W Grupie Azoty dysponujemy rozbudowanym zapleczem badawczo-rozwojowym, dzięki któremu wzmacniamy konkurencyjność naszych spółek w poszczególnych obszarach. Wierzymy, że współpraca z Polską Grupą Zbrojeniową przyniesie innowacyjne rozwiązania nie tylko dla naszych branż, ale także dla bezpieczeństwa naszego kraju. – powiedział Tomasz Hinc, prezes Grupy Azoty.

Umowa partnerstwa stanowi kamień milowy w budowaniu silnej współpracy pomiędzy Polską Grupą Zbrojeniową a Grupą Azoty. Oba przedsiębiorstwa kierują się misją tworzenia nowoczesnych rozwiązań, rozwiązań w swoich branżach a równolegle przyczyniają się do rozwoju gospodarczego Polski poprzez wdrażanie  nowych technologii.

źródło/fot PGZ

Zobacz podobne

AW159 Wildcat proponowany dla Marynarki Wojennej RP

BS

Celnicy zajęli jachty należące rosyjskich oligarchów

KM

Nowy wzór wniosku o zatwierdzenie taryfy i warunków rozliczeń za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie