Polski Portal Morski
Aktualności Inne Porty

Pół miliona ciężarówek rocznie trafia naTerminal Promowy w Świnoujściu

Pół miliona ciężarówek rocznie trafia na promy, które zawijają do Świnoujścia. Chodzi o Terminal Promowy, który obsługuje 13 połączeń dziennie – mówi prezes terminalu Marek Kowalewski.

– Jeżeli chodzi o pasażerów, to obsługujemy rocznie ponad milion pasażerów. Jeżeli chodzi o samochody ciężarowe, to jest ich ponad 500 tysięcy sztuk rocznie. Jeżeli chodzi o samochody osobowe, to w ubiegłym roku było ich ponad 270 tysięcy. No i oczywiście w ubiegłym roku obsłużyliśmy ponad 30 tysięcy trailerów – wylicza Kowalewski.

Terminal Promowy w Świnoujściu jest największym tego typu w Polsce i jednym z większych na Bałtyku – dodaje Marek Kowalewski: – Tygodniowo obsługujemy 77 połączeń, bo oczywiście w poszczególne dni tygodnia – soboty, niedziele i weekendy tych promów pływa mniej. Dla porównania mogę powiedzieć, że w Gdyni obsługiwanych jest 21 połączeń tygodniowo, w Gdańsku 6. Także jesteśmy dużo do przodu.

Przypomnijmy, że niedawno na Terminalu Promowym w Świnoujściu oddano do użytku nowe nabrzeże przystosowane do przyjmowania największych promów na Bałtyku.

Źródło https://radioszczecin.pl

Zobacz podobne

40 lat temu zatonął drobnicowiec „Kudowa Zdrój”. Tragedia, której można było uniknąć

BS

Wodowanie trzeciej fregaty Typu 054A/P dla Pakistanu

BS

Morskie farmy wiatrowe w kontekście zagrożeń hybrydowych!

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie