Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo Inne Polska Morska TV

Orlen. Załoga statku LNG „Święta Barbara”

-161 stopni Celsjusza! W takiej temperaturze transportowany jest gaz LNG na statku Święta Barbara. O tym kto czuwa nad działaniem wszystkich urządzeń i jak wygląda praca załogi opowiada drugi mechanik.

Jak informował koncern w tym roku do floty Grupy Orlen dołączą dwa statki do LNG. W stoczni Hyundai Samho Heavy Industries w Mokpo (Korea Płd.) jednostkom tym uroczyście nadano imiona: „Święta Barbara” i „Ignacy Łukasiewicz”.

Informując o dwóch nowych metanowcach, które wkrótce powiększą flotę Grupy Orlen, koncern podkreślił, iż nowe jednostki zwiększą jego możliwości w zakresie pozyskania gazu , tym samym przyczyniając się do wzmocnienia bezpieczeństwa energetycznego Polski. Statki rozpoczną służbę morską jeszcze w tym roku – zapowiedział Orlen.

Dwa statki do przewozu LNG zostały wybudowane przez południowokoreański Hyundai Samho Heavy Industries. Użytkowane będą na podstawie długoterminowej umowy czarteru z norweskim armatorem Knutsen OAS Shipping. „Gazowce będą wykorzystywane zarówno do realizacji umów długoterminowych, jak i kontraktów spotowych w formule Free-On-Board, zgodnie z którą za odbiór i transport ładunku odpowiada kupujący, czyli Grupa Orlen” – wyjaśnił koncern.

mat. filmowy Orlen

Zobacz podobne

Marcin Przydacz: dokończenie Baltic Pipe leży w interesie całej Europy środkowej

KM

ORP Albatros z wyróżnieniem specjalnym

KM

Anna Moskwa: rządowy projekt ustawy wiatrakowej był szeroko konsultowany

JK

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie